Facebook Google+ Twitter

Dołącz do akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-12-06 19:06

Po raz kolejny, od pierwszej niedzieli Adwentu, ruszył w Polsce ekumeniczny projekt "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Świece wigilijne można kupić przy kościołach, świątyniach ewangelickich i cerkwiach.

 / Fot. ks. Jan Byrt W roku bieżącym do rozprowadzenia przygotowano ponad 3 miliony świec. Akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest organizowana przez katolicką Caritas, ewangelicką Diakonię i prawosławną Eleos.

W parafii ewangelickiej w Szczyrku, oprócz wiernych, do projektu "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" dołączył dwukrotny złoty medalista olimpijski (Pekin i Londyn) w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. W Wigilię na jego świątecznym stole zostanie zapalona świeca przywieziona z Beskidów - powiedział w rozmowie z Wiadomościami.24.pl ksiądz Jan Byrt.Prosimy i zachęcamy wszystkich, aby w czasie Adwentu to światełko rozbłysło we wszystkich domach. Im więcej osób nabędzie świece, tym więcej ludzi poczuje w swoich sercach radość. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży świec zostaną przeznaczone dla biednych dzieci na całoroczne dożywianie, pomoc edukacyjną i wypoczynek na terenie całego kraju. Szukajmy świec w swoich parafiach, zapalajmy je i serca w ten świąteczny czas - dodał duchowny.

Można również wysłać SMSy na numer 72 052 o treści "POMAGAM".

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.