Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26528 miejsce

Dołącz do grona "Przyjaciół od Piersi"

Trwa III edycja kampanii edukacyjnej "Breast Friends – Przyjaciele od Piersi. Portrety". Główny przekaz akcji koncentruje się na roli bliskiej osoby, wspierającej chorą kobietę w przezwyciężaniu raka piersi.

Logo kampanii edukacyjnej "Breast Friends - Przyjaciele od Piersi" / Fot. Breast FriendsTo idea, która przyświecała powstaniu portretów znanych osób, które same zmagały się z chorobą lub pełniły rolę Przyjaciół od Piersi. Bohaterkami zdjęć są m.in. Krystyna Kofta, pisarka i felietonistka oraz aktorki, Joanna Koroniewska i Hanna Śleszyńska. Zdjęcia wykonał znany i ceniony fotograf, Wojciech Wieteska. Ukazują one różnorodność Przyjaciół od Piersi przekonują, że przyjacielem chorej może stać się każdy: mąż, syn, koleżanka z pracy, amazonka, czy lekarz.

Joanna Koroniewska - przyjaciółka, Elżbieta Kozik - amazonka / Fot. Wojciech WieteskaWsparcie i zrozumienie najbliższych w walce z nowotworem ma ogromne znaczenie. Nie jest to zadanie łatwe, ale szczególne - przyjaciel daje bowiem kobiecie największy dar, jakim jest poczucie bezpieczeństwa, czyli świadomość, że w walce z rakiem nie jest sama.
Niemniej ważna jest rzetelna wiedza na temat choroby i leczenia. Dlatego równoległym celem, jaki organizatorzy - Amazonki oraz firma Roche Polska, stawiają przed kampanią, jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat różnorodności raka piersi.

Hanna Śleszyńska - przyjaciółka, Jolanta Gibas-Maciejowska - amazonka / Fot. Wojciech Wieteska"Istnieje wiele rodzajów nowotworów piersi, w tym HER2 dodatni i HER2 ujemny rak piersi, z których każdy przebiega w inny sposób. Wiedza o tym, na jaki rodzaj raka choruje pacjentka, pozwala zastosować odpowiednią do danego przypadku terapię, znacznie zwiększając tym samym szansę chorej na wyleczenie i przeżycie" - zaznacza Dr Iwona Głogowska z Centrum Onkologii w Warszawie.

W ramach akcji, od października 2009 do lutego 2010 ma miejsce ogólnopolska akcja liczenia Przyjaciół od Piersi. Do grona Breast Friends - Przyjaciół od Piersi dołączyć można za pośrednictwem strony www.HER2.pl.
Zostań Przyjacielem od Piersi - wystarczy jedno kliknięcie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Przyjaciele od Piersi
  • Przyjaciele od Piersi
  • 06.06.2012 15:37

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, organizator polskiej edycji kampanii Breast Friends – Przyjaciele od Piersi, ogłasza Plebiscyt pod hasłem: „Doceńmy Przyjaciół od Piersi”. Więcej informacji na stronie: http://amazonki.org.pl/plebiscyt.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.