Facebook Google+ Twitter

Dołącz do pierwszej w Małopolsce sieci "aniołów biznesu"

Małopolska Agencja Energii i Środowiska zaprasza do uczestnictwa w Regionalnej Sieci Inwestorów Kapitałowych RESIK – pierwszej w Małopolsce sieci „aniołów biznesu”.

 / Fot. Logo sieci RESIKRESIK przeznaczona jest dla małopolskich innowacyjnych przedsiębiorców (głównie start-upów) oraz „aniołów biznesu”, czyli osób z odpowiednimi umiejętnościami menadżerskimi, kontaktami rynkowymi oraz funduszami przeznaczonymi na inwestycje w obiecujące przedsięwzięcia.

- www.resik.pl to serwis sieci inwestorów kapitałowych utworzonej w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - mówi gazecie internetowej Wiadomości24.pl Anna Grzybowiska, koordynator Projektu RESIK. - Projekt i sieć są zarządzane przez Małopolską Agencję Energii i Środowiska.

- Zasada działania jest podobna do innych tego typu instytucji działających w Polsce (np. Silban) czy na świecie - podkreśla Grzybowska. - RESIK skupia inwestorów (np. aniołów biznesu) oraz przedsiębiorców posiadających ciekawe innowacyjne pomysły na przedsięwzięcia biznesowe. Jest swego rodzaju "skrzynką kontaktową" między tymi stronami: (aniołami biznesu) a pomysłodawcami, przedsiębiorcami. Pomysły innowacyjne mogą dotyczyć wszystkich dziedzin i sektorów gospodarki. Udział w sieci jest nieodpłatny, dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich - dodaje pani koordynator Projektu RESIK.

Do celów RESIKa należy m.in.:
- Utworzenie Sieci Inwestorów Kapitałowych dla wymiany informacji, doświadczeń, kontaktów i powiązań pomiędzy zainteresowanymi przedsiębiorcami i inwestorami,
- Opracowanie know-how dla innowacyjnych przedsiębiorców – jak współpracować z inwestorami,
- Identyfikacja inwestorów kapitałowych zainteresowanych inwestowaniem w innowacyjne przedsięwzięcia z terenu Małopolski,
- Przygotowanie bazy potencjalnych projektów i przedsięwzięć innowacyjnych możliwych do sfinansowania,
- Przygotowanie biznesplanów dla najbardziej obiecujących inwestycji – przedsięwzięcia pilotażowe,
- Pobudzenie współpracy świata nauki i biznesu w zakresie innowacji.

Na www.resik.pl zamieszczane są wzory przydatnych dokumentów oraz informacje o konferencjach i szkoleniach dla przedsiębiorców. Udział w sieci jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.