Facebook Google+ Twitter

Dołącz do przygody! Każdy metr się liczy!

Niezbędne szczepienia już za nimi, ekwipunek przygotowany: już za tydzień Marzena i Leszek wyruszą do Afryki, by zdobyć szczyt Kilimandżaro. To byłaby wyprawa jakich wiele, gdyby nie fakt, że oprócz szczytu ma jeszcze jeden ważny cel…

Zdobywcy Kilimandżaro / Fot. mbU- W ramach naszej wyprawy i przygotowań do niej zbieramy fundusze, by podarować wakacje osamotnionym osobom starszym, podopiecznym Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” – wyjaśnia Leszek Tasiemski, jeden z organizatorów i uczestników wyprawy.

Zapytany, skąd wziął się pomysł na wyprawę, na niecodzienną akcję pomagającą właśnie osobom starszym, Leszek odpowiada:
- Właśnie ukończyliśmy studia programu MBA Poznań–Atlanta. Chcieliśmy uczcić to w wyjątkowy sposób. Spontanicznie zdecydowaliśmy, że zdobędziemy Kilimandżaro. Zaraz potem przyszła myśl, by w ramach naszej wyprawy pomóc innym. Szczególnie bliski naszym sercom jest los osób starszych i samotnych.

- Naszym podopiecznym trudno jest myśleć o wakacjach, gdy po opłaceniu rachunków, wykupieniu niezbędnych leków już tak niewiele zostaje na utrzymanie – mówi Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” – Do tego dochodzą często fizyczne ograniczenia: bywa, że nawet kilka schodów staje się barierą nie do pokonania. Kiedy Marzena z Leszkiem napisali do nas o swoich planach, od razu podchwyciliśmy ich pomysł. Bo przecież każdy ma swoje Kilimandżaro: nasi podopieczni mają swoje małe, wakacyjne marzenia, których nie mogą zrealizować sami – wyjaśnia Joanna Mielczarek – Jak każdego roku, tak i tego lata, dokładamy starań, by mogli spędzić latem choć kilka dni poza miastem – z daleka od trosk i międzypokoleniowo. Wypocząć, zapomnieć o samotności i chorobach, cieszyć się obecnością innych, a gdy potrzeba wesprzeć się na ramieniu wolontariusza.

Reguły akcji „Każdy ma swoje Kilimandżaro” są bardzo proste: na realizację wakacyjnych planów potrzeba jeszcze 15 000 zł. Najwyższy punkt Kilimandżaro – Uhuru Peak ma 5895 m npm. By otrzymać równowartość potrzebnej kwoty, każdemu metrowi nadano wartość 2,55 zł.
Co możesz zrobić, by wesprzeć akcję?
1. Wejdź na stronę https://zrzutka.pl/kilimandzaro
2. Wykup przynajmniej 1 metr w drodze na szczyt
Wirtualni uczestnicy wyprawy będą na bieżąco informowani o postępach wyprawy, a 30 lipca wraz z Marzeną i Leszkiem zatkną na Uhuru Peak proporzec-zdobywców.

- Zapraszamy do naszej ekipy zdobywców wszystkich, którzy lubią pomagać, a przy okazji chcieliby przeżyć z nami fajną wakacyjną przygodę – zachęca Marzena Pelczar, współorganizatorka i uczestniczka wyprawy - W tej chwili do pokonania/wykupienia pozostało jeszcze 4735 m. Liczymy, że wspólnymi siłami zdobędziemy cel i podarujemy podopiecznym Stowarzyszenia niezapomniane wakacyjne chwile.

Przypomnijmy, że swoją afrykańską wyprawę Leszek i Marzena finansują sami. Każdy wykupiony metr w drodze na Uhuru Peak dedykują podopiecznym Stowarzyszenia.

Więcej o akcji na stronie: www.wakacje.malibracia.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za pozdrowienia! Przekażę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję, od dawna "jestem z Wami" :) Wysłucham. Proszę pozdrowić, tych których poznałam i tych, którzy nie dotarli na koncert.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro! Dziękujemy :) Pierwsze tegoroczne Wakacje jednego dnia udało się już zrealizować. Zapraszam do wysłuchania, jak wspomina je nasza podopieczna, Pani Krystyna: http://www.malibracia.org.pl/assets/akcje/kilimandzaro/nagranie2.mp3

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzymam kciuki za powodzenie akcji i życzę wiele miłych przygód.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.