Facebook Google+ Twitter

Dołącz do tworzenia Big Book Festival

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-05-07 18:09

Duży Festiwal Książki odbędzie się 15 i 16 czerwca w stolicy. Jest tworzony przy współudziale kilkudziesięciu partnerów, miejsc i dobrej woli entuzjastów czytania.

 / Fot. mat. organizatoraW najbliższą sobotę rozpocznie się plebiscyt na najważniejszą płytę polskich przemian. W Radiowym Domu Kultury Agnieszka Obszańska i Rafał Księżyk uruchomią giełdę muzycznych wspomnień.

Do połowy czerwca można zgłaszać swoich faworytów – tytuły albumów, których namiętnie słuchaliście w latach swojej młodości na kasetach magnetofonowych, szkolnych dyskotekach i walkmanach.

Listę polskich przebojów stworzoną przez publiczność będzie można poznać podczas festiwalowego spotkania ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA TRANSFORMACJI w sobotę 14 czerwca o godz. 14.00 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich. Gościem specjalnym będzie Tymon Tymański.

Podczas akcji KSIĄŻKI NA KILOGRAMY będzie można kupować literaturę na wagę. Każdy, kto włączy się do zakupów, zostanie poproszony o podarowanie jednej z nabytych książek do biblioteki w mieszkaniu terapeutycznym. Czytanie pomaga wracać do życia, a książki bywają najlepszymi przyjaciółmi. Miłośnicy literatury moga podzielić się czytaniem w sobotę, 14 czerwca, w Księgarni Naukowej im. B. Prusa (w godz. 10-12 oraz 16-18).

Warto również poszukać na strychach czy w piwnicach kaset VHS. Może gdy raz jeszcze na ekranie telewizorów pojawią się domowe produkcje filmowe, przypomnicie sobie te chwile z łezką w oku. To nic, że będzie sentymentalnie, komicznie czy obciachowo. Warto obejrzeć je na nowo i poczuć się jak za dawnych lat. Gdy już wytrzecie je z kurzu, przynieście filmowe wspomnienia na kasetach wideo 15 czerwca o godz. 12.00 do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich.

Można również dołożyć swoje pięć groszy do wystawy POLSKA OD NOWA. Złożą się na nią zdjęcia, opowieści, filmy, głosy i plakaty. Odtworzony zostanie nastrój kilku tygodni, które poprzedziły obrady Okrągłego Stołu . 25 lat później każdy może się włączyć w tworzenie społecznej pamięci o transformacji - podzielić się wspomnieniem, prywatnymi zbiorami np. rodzinnym zdjęciem, dokumentem, zachowaną w szufladzie kartką na mięso czy na cukier. Cyfrowe skany z domowych archiwów należy wysyłać na adres: tranzyt@big-book.pl,

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.