Facebook Google+ Twitter

Dolnośląskie zimą

Dolnośląskie to w dużej części góry i pogórze. Szczególnie zimą to istne Eldorado dla amatorów śnieżnego szaleństwa. Najciekawsze miejsca z punktu widzenia narciarzy i turystów poleca Rafał Jurkowlaniec - Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Szrenica - nartostrada Lolobrigida / Fot. Materiały prasowe Dolnośląskiego Urzędu MarszałkowskiegoJacek Andrzej Kwiatkowski: Co jest największym atutem regionu w sezonie zimowym?

Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa Dolnośląskiego: Mamy szczęście, że w naszym województwie znajduje się kilka zimowych kurortów, które cieszą się wśród turystów sławą. Do największych dolnośląskich ośrodków sportów zimowych należą Szklarska Poręba i Karpacz w Karkonoszach, Świeradów Zdrój w Górach Izerskich oraz ośrodek Czarna Góra na Masywie Śnieżnika i Zieleniec w Górach Orlickich, a także miejscowości położone w pasmach Gór Sowich (Jugów, Sokolec i Rzeczka). Oprócz odpowiednich warunków naturalnych jest tam odpowiednia infrastruktura, zaplecze do obsługi ruchu turystycznego i wiele kilometrów tras. Geografia i historia naszego regionu sprawiają, że przyciąga on zwolenników różnych form spędzania wolnego czasu. Można odwiedzić jaskinie, zakosztować wspinaczki i innych sportów górskich - pasmo Sudetów, rozciągające się na południu regionu, jest najdogodniejszym miejscem do uprawiania aktywnej turystyki.

Co dolnośląskie może zaproponować narciarzom oraz turystom przyjeżdżającym zimą?

Musimy pamiętać, że Sudety oferują wspaniałe warunki dla uprawiania biegów narciarskich. Na położonej w Górach Izerskich Polanie Jakuszyckiej jest rozgrywania największa w Polsce impreza narciarska przyciągająca uczestników niemal z całego świata - Bieg Piastów, wiem, bo sam co roku biorę w niej udział. W okolicach Dusznik Zdroju znajduje się popularna wśród biegaczy Jamrozowa Polana ze stadionem biatlonowym. Do szczególnie atrakcyjnych szlaków narciarskich należą także trasy wokół Czarnej Góry, Masywu Śnieżnika i przez pierwotne puszcze Gór Bialskich. Z turystycznego punktu widzenia bardzo interesujące są też szlaki w górach Bardzkich i Sowich. Coś dla siebie znajdą u nas także amatorzy skitu ringu i wędrówek w rakietach śnieżnych. Dolny Śląsk znany jest ze swoich wód mineralnych. Mamy u siebie największą liczbę miejscowości uzdrowiskowych w skali całego kraju! W naszym województwie istnieje kilkanaście pięknych miejscowości zdrojowych, z drogocennymi źródłami i zbawiennym dla zdrowia mikroklimatem. Uzdrowiska są prawdziwym skarbem ziem dolnośląskich i zarazem jednym z największych atutów turystycznych regionu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.