Facebook Google+ Twitter

Dolny Śląsk będzie miał nowe szynobusy

W sumie o dziewięć szynobusów wzbogaci w tym roku i to już w październiku Dolny Śląsk. W przetargu organizowanym przez Marszałka wygrały Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”.

Sześć jednoczłonowych i trzy dwuczłonowe autobusy szynowe zostaną dostarczone już w październiku tego roku.

W przetargu tym oprócz ZNTK „Mińsk Mazowiecki” wystartowały także firmy PESA Bydgoszcz i NEWAG. Postępowanie przetargowe zostało podzielone na dwa zadania: zakup sześciu autobusów szynowych, w tym trzech jednoczłonowych (60 miejsc siedzących) i trzech dwuczłonowych (120 miejsc siedzących). Natomiast zadanie drugie to zakup trzech jednoczłonowych autobusów szynowych (60 miejsc siedzących).

Za dostarczenie pierwszych sześciu autobusów ZNTK „Mińsk Mazowiecki” zaoferowały cenę 33 452 400 zł, za kolejne trzy szynobusy - 13 249 200 zł.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową pierwsze trzy autobusy szynowe mają być zgłoszone do odbioru najpóźniej we wrześniu 2010 r. Cały kontrakt musi zostać zrealizowany do końca listopada 2011 r.

Województwo Dolnośląskie posiada obecnie 12 autobusów szynowych, wyprodukowanych przez Kolzam i Pesę. Użytkowane są one przez Przewozy Regionalne i Koleje Dolnośląskie. Dzięki zastosowaniu tego typu taboru możliwy jest ruch pociągów między innymi na trasie Wrocław- Trzebnica, czy też Kłodzko-Wałbrzych, a w sezonie wakacyjnym na trasie Jelenia Góra-Trutnov ( Czechy) przez Kamienną Górę i Lubawkę. Autobusy szynowe mają także obsługiwać trasę Jelenia Góra-Szklarska Poręba-Harrachov (Czechy), która jest aktualnie w remoncie.

źródło: informacje od Bożeny Ślabskiej, specjalisty w Wydziale Komunikacji Społecznej, gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.