Facebook Google+ Twitter

Dolny Śląsk. Już w ten weekend Noce Kościołów

Występy Marka Torzewskiego czy Jose Torresa, to niektóre z atrakcji, które czekają wszystkich wybierających się na Noce Kościołów, które odbędą się w najbliższy weekend, tj. od 24 do 26 czerwca 2011 roku na Dolnym Śląsku.

Plakat promujący Noce Kościołów / Fot. Mat. prasoweOprócz koncertów odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych, pokazów i wiele innych atrakcji. Swoje wnętrza i podziemia otworzą kościoły Wrocławia oraz innych miast dolnośląskich.
Tegoroczna edycja jest już trzecią z kolei. Z każdym rokiem cieszy się wielkim zainteresowaniem.

W tym roku Noce Kościołów, oprócz Dolnego Śląska, odbędą się także na Ukrainie, w dniach 17-19 czerwca 2011 r. na Podolu w miejscowościach: Kamieniec Podolski, Winnica, Berdyczów oraz w Czechach, w dniach od 24-26 czerwca w Javorniku oraz Police nad Metui.

Mecenasami Nocy Kościołów 2011 są m.in. abp Marian Gołębiewski (Metropolita Wrocławski), Jerzy Buzek (Parlament Europejski), Bogdan Zdrojewski (Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), Rafał Jurkowlaniec (Marszałek Województwa Dolnośląskiego) i Prezydenci miast, które goszczą Noce Kościołów - Wrocław, Świdnica i Kłodzko.

Organizatorem jest Katolickie Radio Rodzina w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Chrześcijańskiego. Inicjatywa wzorowana jest na Nocy Muzeów.

Pobierz:
Informator Nocy Kościołów
Plakat Nocy Kościołów - Wrocław
Plakat nocy Kościołów - Dolny Śląsk, Czechy, Ukraina

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jarek
  • Jarek
  • 23.06.2011 11:35

Kiedyś kochaliśmy Moskwę.Teraz pokochamy Brukselę.Otoczenie kościoła katolickiego,jeśli tylko będzie wiedziało,że jej wpływy będą utrzymane zręcznie zaszczepi nowe pomysły.Polak uczy się samodzielnego sposobu myślenia,ale najtrudniej wyrwać się ze szponów fanatyzmu religijnego,w którym prowadzimy w Europie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wierzący w sposób jawny
  • wierzący w sposób jawny
  • 20.06.2011 21:15

Ja się nie wstydzę Boga i uczestniczę w sposób otwarty w życiu religijnym. Nie muszę ukrywać swojej wiary w mrokach nocy. Nie lubię pokazówek i dlatego nie będę uczestniczył w POprawnych inicjatywach by przypodobać się urzędnikom z Brukseli,ale jeżeli ktoś wyznaje wiarę w unię niech idzie w mrokach nocy szukać Boga.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.