Facebook Google+ Twitter

Dolny Śląsk: Polscy żołnierze z II zmiany wracają z Czadu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 08:51

W Świętoszowie odbędzie się uroczystość powitania polskich żołnierzy II zmiany, którzy zakończyli służbę w Czadzie. Ze Świętoszowa pojechało do Afryki 70 żołnierzy. Cały polski kontyngent liczył 400 ludzi.

Wojskowi i bliscy czekają na wracających z Afryki. Będą więc łzy i radość z powrotu synów i ojców z targanego konfliktami Czarnego Kontynentu. Żołnierze wracają cało, zdrowo i w komplecie.

Opiekowali się przede wszystkim obozami, do których uciekli mieszkańcy ogarniętego wojną sudańskiego Darfuru. Jak mówi rzecznik zmiany, Dariusz Kudlewski, przeprowadzili w sumie 600 operacji. Chronili konwoje z pomocą humanitarna i patrolowali niebezpieczne rejony.

Zorganizowali sami pomoc dla mieszkańców pustynnych wiosek. Zbudowali przejazd przez rzekę okresową, wyposażyli szpital, porządkowali okolice miejscowego meczetu.

W uznaniu zasług dowódca polskiego kontyngentu płk Maciej Siudak został przez ministra spraw zagranicznych Republiki Czadu odznaczony Krzyżem Zasługi w uznaniu wyjątkowego wkładu w budowę bezpieczeństwa tego kraju.

W Czadzie wracających Polaków zmienili ich koledzy. Trzecia, półroczna zmiana, która właśnie się zaczęła jest już ostatnią.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.