Facebook Google+ Twitter

Dolny Śląsk stworzy z ChemiPark nowe centrum technologiczne

Wkład finansowy w jego powstanie określa się na 110 milionów złotych. Ma posiadać laboratorium analityczno-aplikacyjne, inkubator przedsiębiorczości oraz specjalną strefę inwestycyjną. Mowa o projekcie parku technologicznego w Brzegu Dolnym.

 / Fot. Logo ChemiPark.W pierwszym tygodniu grudnia w Brzegu Dolnym na specjalnie zwołanej konferencji prasowej samorząd województwa dolnośląskiego przystąpił do spółki ChemiPark Technologiczny w Brzegu Dolnym w celu zbudowania parku technologicznego. Dokument podpisali marszałek Andrzej Łoś, członek zarządu Patryk Wild, przedstawiciele spółki ChemiPark: Wiesław Klimkowski, prezes zarządu i Barbara Lenartowicz-Krutin, członek zarządu oraz Stanisław Jastrzębski, przedstawiciel gminy Brzeg Dolny.

W parku ma powstać nowoczesne laboratorium analityczno-rozwojowe, centrum szkoleniowo-doradcze, inkubator przedsiębiorczości oraz strefa inwestycyjna. Umożliwi to transfer wiedzy między naukowcami a przedsiębiorcami oraz rozwój innowacyjnych technologii chemicznych.

Do tej pory ChemiPark zajmował się zaawansowanymi technologiami chemicznymi. Nowy park ma być przepustką do tego, by projekty z ChemiPark na stałe wpisały się w gospodarkę Dolnego Śląska.

Dzięki temu iż do spółki przystąpił samorząd województwa władze regionu przekażą na ten projekt milion złotych. Podczas konferencji marszałek województwa Andrzej Łoś podkreślał, iż pieniądze zostaną wykorzystane na projekt parku i, dzięki temu dofinansowaniu, spółka w przyszłości będzie mogła starać się o środki z Unii Europejskiej. - Nasz region posiada olbrzymi potencjał naukowy i silne przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji chemicznej. Trzeba stworzyć podmiot, który połączy te atuty z korzyścią dla całego kraju - mówił marszałek Łoś.

- Na uroczystość zaprosiliśmy władze samorządowe, ponieważ oznacza to prestiż dla przyszłego parku - powiedział prezes ChemiParku, Wiesław Klimkowski. - Nowi właściciele to także zastrzyk kapitału, który przeznaczymy na realizacje inwestycji.

Park technologiczny nie będzie opierał się tylko na efektach pracy jego pracowników. Pomysłodawcy mają nadzieję, że do działania włączą się też wyższe uczelnie z pobliskiego Wrocławia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.