Facebook Google+ Twitter

Dolny Śląsk zagrożony intensywnymi opadami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-02 09:45

Synoptycy zapowiadają na Dolnym Śląsku kolejne ulewne deszcze i burze z gradem. Choć wody w tamtejszych rzekach opadają lub utrzymują się na stałym poziomie, znowu pojawiło się niebezpieczeństwo wylania i podtopień. Według hydrologów, groźne mogą być nawet niewielkie opady, ponieważ ziemia jest już nasiąknięta wodą.

O 120 centymetrów przekroczony jest stan alarmowy na Odrze w Ścinawie, a o 140 - na Nysie Kłodzkiej.

Po wczorajszych burzach w regionie jeleniogórskim trzeba było ewakuować kilkanaście osób. W Strużnicy woda zerwała wszystkie mosty. Mieszkańcy nie mają prądu i wody zdatnej do picia. W Karpnikach zostało podtopionych około 100 budynków.

W teren ruszą komisje, które ocenią straty w rolnictwie. O pomoc dla powodzian apeluje wrocławski Caritas. Żywności i środki chemiczne zbiera również oddział PCK. Bank Żywności w Wałbrzychu przekazał już 2,5 tony żywności i apeluje o dalszą pomoc.

Wypłacane są zasiłki dla powodzian. Z pomocy skorzystają też najmłodsi mieszkańcy najbardziej poszkodowanych terenów. Na letni wypoczynek wyjedzie 150 dzieci z Lądka Zdroju, Kłodzka, Świdnicy i Stronia Śląskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.