Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24346 miejsce

"Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" - recenzja książki

Dolomity to pasmo górskie leżące w północno-wschodniej części Włoch. Uznawane jest za malowniczą, atrakcyjną przystań dla amatorów wspinaczki i narciarstwa. Album "Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" pod red. Partycji Zarańskiej ukazuje górskie krainy w pełniej krasie - piękne i tajemnicze.

 / Fot. DebitAlbum jest praktycznym przewodnikiem po Dolomitach. Zawiera wskazówki dotyczące miejsc, które warto zobaczyć oraz sposobów przemieszczania po srogich i często trudno dostępnych krainach. Nie brak w nim wiedzy dotyczącej rzeźby terenu, zadziwiającej fauny i flory oraz mieszkańców każdego z regionów Dolomitów. Pokuszono się nawet o publikację wzmianek na temat wartych uwagi przewodników turystycznych, dzięki którym można zebrać najważniejsze informacje konieczne w podróży.

Jakie rozdziały zawarto w albumie? W książce "Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" można zasięgnąć historii powstania masywu górskiego. Nie zabraknie informacji na temat Agordino - nazywanej krainą niedźwiedzi; Pusterii i Isarco, które są cenione ze względu na bogactwo zamków, kościołów oraz rzymskich zabytków oraz Val Badia, gdzie romantyczne legendy wciąż ożywają na nowo. Oddzielny rozdział poświęcono sportom zimowych, niezwykle popularnych w Dolomitach. To tylko niektóre przykłady z uroczych włoskich krain, które ukazano w albumie.

Album robi wrażenie bogactwem fotografii i map. Na blisko 150 stronach umieszczono pięćset zdjęć, ilustracji i map. Ukazują zabytki architektoniczne, faunę i florę włoskich krain, mieszkańców, jednak krajobrazy górskie - monumentalne masywy całkowicie zdominowały obrazy, uwiecznione przez fotografów. Nie sposób oprzeć się potędze malowniczych gór i zielonych krain. Książka oprawiona jest twardą, barwną okładką przedstawiającą góry.

"Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" to propozycja dla miłośników gór, sportów zimowych oraz dla wszystkich osób, zafascynowanych Italią. Praktyczna forma przekazu informacji powoduje, że książka może być przydatna także turystom, planującym swój urlop lub wyprawę do jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zakątków Włoch.

Wydawnictwo DEBIT
 / Fot. domena publiczna

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jaro
  • Jaro
  • 10.03.2011 14:28

Piękne góry. Byłem tam w wakacje. Bosko...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam sie z autorem , Dolomity sa miejscem wspanialym , wyjatkowym o kazdej porze roku.Wyjatkowy jest tez projekt Rainholda Messnera. Szczegoly tutaj na W 24.
- Cecylia Markiewicz " Pietnasty osmiotysiecznik Rainholda Messnera " cz. 1.
- Cecylia Markiewicz "MMM - Reinholda Messnera najtrudniejsze wyzwanie" cz.2.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.