Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11496 miejsce

"Dolores Claiborne" - świetny thriller psychologiczny

"Dolores Claiborne" to thriller psychologiczny, który stanowi studium ludzkiej duszy. Jest to powieść o moralności, miłości, nienawiści oraz o ludzkich słabościach.

okładka / Fot. wydawnictwo AlbatrosCałkowite zaćmienie Słońca to niezwykłe zjawisko atmosferyczne, podczas którego Księżyc znajduje się między Słońcem a Ziemią i na kilka minut przesłania światło słoneczne. Na chwilę przed zaćmieniem powstaje przepiękne zjawisko zwane pierścieniem z diamentem lub Perłą Baily'ego.

Właśnie całkowite zaćmienie miało miejsce latem 1963 roku w stanie Maine. Na Little Tall Island ludzie z zafascynowaniem patrzyli w niebo. Jednak nie wszyscy. Jak się później okazało, dla jednej osoby była to doskonała okazja do popełnienia zbrodni. Mieszkańcy tego spokojnego miasteczka czekali prawie 30 lat, by dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z Joem St. Georgem...

...dwadzieścia dziewięć lat temu, kiedy obecny tu komendant policji Bissette chodził do pierwszej klasy podstawówki i zbierał zdjęcia sławnych baseballistów, zabiłam mojego męża, Joego St. George'a - wyznaje Dolores Claiborne, podejrzana o zamordowanie swojej pracodawczyni Very Donovan. Dlatego zabiła męża? Tego dowiadujemy się z dalszej, niezwykłej opowieści.

"Dolores Claiborne" jest thrillerem psychologicznym, który stanowi studium ludzkiej duszy. Jest to powieść o moralności, miłości, nienawiści oraz o ludzkich słabościach. Jest poruszająca i groteskowa zarazem. Dolores jest prostą, 60-letnią kobietą, która wychowała trójkę dzieci. Nie miała łatwego życia, musiała toczyć odwieczne wojny ze swoją pracodawczynią. Pod koniec życia Vera dała jej się szczególnie we znaki (wymyślając coraz bardziej perfidne formy gnębienia jej - m.in. walka na kupę, która budzi jednocześnie odrazę i litość).

Bohaterka mówi bez ogródek i ma ciekawe porównania, jak choćby to: któregoś dnia stoczył się ze mnie po dwudziestu minutach daremnego stękania i sapania, a to, co chłop nosi między nogami, zwisało bezładnie jak smutny klusek oraz powiedzenia: dasz się nabrać raz, zmądrzeć szybko czas, dasz się nabrać dwa razy, jesteś cymbał bez skazy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.