Facebook Google+ Twitter

Dołóż swoją cegiełkę do sakralnego obiektu ojca Rydzyka

Chcesz uczcić pamięć katolików niosących pomoc Żydom? Zadzwoń do ojca Tadeusza Rydzyka. Złóż ofiarę na świątynię budowaną przez redemptorystów.

 / Fot. Nasz DziennikPod telefonem 609 498 523 uzyskasz informacje jak wspomóc materialnie budowę świątyni pod wezwaniem bł. Jana Pawła II. Przekażesz też wiedzę na temat Polaków pomagającym Żydom, którą użyje specjalista ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W specjalnym komunikacie dyrektor Radia Maryja zachęcał odbiorców swoich mediów do dalszego wspierania budowy Kościoła. - Dziękujemy wszystkim, którzy pragną mieć swoją cząstkę w tej świątyni i włączają się przez cegiełkę w jej budowę.

" Wybudowana jest już całość w stanie surowym. Teraz montowana jest kopuła na ziemi, by w najbliższych dniach zamocować ją już na kościele. Są wykonywane także następne etapy – wewnątrz i zewnątrz kościoła."

Redemptoryści odpierają powszechną w świecie zachodnim opinię, że Polacy byli współwinni tragedii holokaustu. Dlatego W dolnej części budowli powstaje kaplica pamięci, a w niej m.in. na czarnym granicie zostaną wypisane nazwiska tych, którzy – ratując swoich sąsiadów Żydów – zostali zamordowani przez hitlerowców.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rydzyk


Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Pani Jadwiga Kowalczyk, egzemplifikacja stuprocentowa... :)
Serdeczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli Bóg pozwoli! Sto lat powszechnie tak odpowiadano w Europie na podobnie postawione kwestie. Na tym niestety na razie przerywam i powracam do opracowania źródeł odnośnie tła wybuchu Wielkiej Wojny. Za wyrazy sympatii oczywiście dziękuję. Do przeczytania i skomentowania - kłaniam się nisko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Grzegorz Wasiluk - miejmy nadzieje że prblemy zdrowotne nie wrócą, wróci natomiast Autor, majacy wiele do powiedzenia z racji swej profesji i wiedzy.

Mikołaj II ze swoim fanatyzmem religijnym, utrwalonymi wpływami Rasputina...jakież to mogło wydać owoce? Z pewności nie realne spojrzenie na rzeczywistość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy sposobności czuję się moralnie w obowiązku wyjaśnić moją długą tutaj nieobecność. Poważne kłopoty ze zdrowiem (niestety jeszcze w toku), a pomiędzy nimi nadarzająca się sposobność zdobycia nowego sprzętu niezwykle sprzyjającego pracy nad XX i XXI wiekiem podczas oddalania się od komputera, a także opanowanie jego obsługi, całkowicie pochłonęły mój czas i uwagę. To powinno zacząć się zmieniać w najbliższych tygodniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2013 13:51

czwartek, 06 września 2012
Słuchaczka Radia Maryja: Masoneria i żydowskie panowanie nad światem

Ma kobieta rację. Przecież wydawcą jednego z popularniejszych dzisiaj tygodników prawicowych i opluwających wszystko to, co nie prawicowe, pewnie przy okazji jednego z jej ulubionych, jest Żyd i mason w jednej osobie. Ów Żyd zarządzał niegdyś TVP. A jego syn - rządzi "ultrakatolskim" kwartalnikiem. Może rzeczywiście jest tak, jak głosi Rodzina Radia Maryja - "te Żydy" mają "wtyky" wszędzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha! Muszę przyznać, że sługa wszystkich Polaków – wyłącznie katolików, jednak trochę mnie zaskoczył. Co prawda nie jest w tym oryginalny. Roman Giertych jako pierwszy wykonał taką woltę publicznie zapierając się Dmowskiego za jego tzw. antysemityzm (wzgklędny, a samo pojęcie to skrót myślowy) i przyjeżdżając na zbiorowe kajanie się do Jedwabnego. To, co z tego wynikło, niczego nie nauczyło kierownika tzw. serc i płuc Polski, Europy i świata. LPR przeszła do historii – na karty sąsiadujące z konfederacją barską.

Polityka Rodziny Radia Maryja, PiS i grup im pokrewnych jest podobna do polityki ostatniego cara rosyjskiego. Jak to ujął ambasador francuski w Petersburgu na wieść o objęciu przez Mikołaja II stanowiska szefa operacji lądowych na froncie wschodnim: "Kiedy mistycyzm zastępuje rację stanu, sytuacja zaczyna stawać się beznadziejna." Ów ogłoszony ostatnio świętym prawosławnym (znamienne) beznadziejny głupiec polityczny, nudziarz i cierpiętnik do ostatniego tchnienia święcie wierzył, że przyjdzie mu pomoc z nieba i w związku z tym nie trzeba być odpowiednio przygotowanym do wojny albo jej uniknąć itd. Przecież wystarczą odznaczenia za szerzenie prawosławia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak w ogóle, zadam generalne pytanie: czy już nie jest dość pobudowanych kościołów w Polsce? Na każdą okazję musi być inny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Arkadiusz Gębka
- to się nazywa mieć łeb do biznesu i miedziane czoło: podłączenie się do nośnego tematu holokaustu daje nadzieję, że Rydzykowi ta nienawistna żydokomuna grosz na katolicką kaplicę też podrzuci.
http://glosrydzyka.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?479749
Co na to Kobylański?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.09.2013 22:53

Czy Tadeusz Rydzyk uzyskał zgodę Ministerstwa Finansów na zbiórkę pieniędzy? Jeśli nie, ta publikacja przyczynia się do łamania prawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadzwoniłem pod wskazany nr telefonu.
Kościół powstaje w Toruniu niedaleko siedziby szkoły o. dyr.
Kaplica pamięci jest nieodpłatnym uatrakcyjnieniem świątyni, której budowę można wspierać na zasadach "licheńskich".
Na pytanie czy tablica pamiątkowa "z automatu" obejmie Polaków mających swoje drzewka w Yad Vashem usłyszałem, że oczywiście.
Na pytanie, czy inni też mogą się na niej znależć powiedziano mi, że jak najbardziej.
Na pytanie, ilu nazwisk się spodziewają padła liczba "około sześćset".
Na moje stwierdzenie, że samych polskich drzewek jest dziesięć razy więcej - w słuchawce wystąpiła konsternacja... :)
Swoją drogą to dziwne, że Redemptorysta oskarżany o tolerancję dla antysemickich postaw w radiostacji maryjnej łączy inwestycję z "cegiełkami" oraz "kaplicą pamięci" tak szczególnego autoramentu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.