Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10484 miejsce

Dom Clooney'a nad jeziorem Como objęty strefą bezpieczeństwa

George Clooney od ponad 10 lat mieszka nad jeziorem Como. Teraz jednak władze miasteczka Laglio zdecydowały o wprowadzeniu strefy bezpieczeństwa wokół jego domu, by strzec prywatności aktora.

Media, nie tylko włoskie, komentują zaskakującą decyzję burmistrza Laglio słowami: "Na ratunek Clooneyowi".

Laglio, położone na północy Włoch, nad jeziorem Como, słynie z pięknego położenia, malowniczych widoków i... "atrakcji turystycznej" jaką stanowi Clooney i gości, którzy często odwiedzają aktora.

Media podają, że liczba turystów odwiedzających Laglio wzrosła w ostatnich latach prawie dwukrotnie. Turystyczny boom wpływa korzystanie na finanse miasteczka, ale faktem jest też, że wymusza niecodzienne decyzje, z racji częstej tu obecności największych gwiazd światowego kina. Burmistrz Roberto Pozzo uznał, że konieczne jest wydanie specjalnych przepisów, które będą gwarantować bezpieczeństwo aktorowi i jego gościom, zwłaszcza, że u boku Clooney'a pojawiła się niezwykła kobieta, znana londyńska prawniczka Amal Alamuddin. Pozzo uznał, że może to jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie ciekawskich i paparazzich.

PAP informuje, że pod koniec czerwca wyznaczono strefę bezpieczeństwa w promieniu 100 metrów wokół położonej nad jeziorem rezydencji aktora, Villa Oleandra. Nie można do niej podchodzić od strony głównej drogi biegnącej przez miejscowość. Poza tym obowiązuje zakaz podpływania na motorówkach i innych łodziach na odległość mniejszą niż 100 metrów od okazałego domu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.