Facebook Google+ Twitter

Dom dziecka w Piastowie. Czy zostanie zamknięty?

Istnienie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego stanęło pod znakiem zapytania. Czy dom dziecka w Piastowie zostanie zamknięty?

Odpowiedzialność za podejmowane działania dla obydwu stron określają obowiązujące przepisy prawa i obydwie strony są zobowiązane do ich przestrzegania. W tym przypadku działają głównie emocje.

Nadal brak decyzji o zamknięciu placówki państwa Brelińskich.


Na podstawie pogłosek urzędy nękają dyrektora i wychowanków, ale decyzji brak. Zarzuty braku dbałości o dzieci, są decyzją o wypowiedzeniu umowy o pracę panu Jerzemu B., a tym samym zamknięciu placówki. A co z dziećmi? Zapytałam prezes fundacji rodzin zastępczych, która czuwa nad takimi placówkami. Co dalej? Jak się ma ta przepychanka między urzędami do rzeczywistości?

Pani Joanna Gruszczyńska: Pan Jerzy złożył wniosek o przekształcenie na rodzinny dom dziecka, formę bardziej rodzinną, po to by nie utracić kontaktu z dziećmi. One są tak emocjonalnie związane z państwem B., są pod opieką psychologa, bo tak przeżywają tę sprawę

-ja;ale rzecznik praw dziecka obiecał pomoc

-pani Joanna;jako rzecznik zupełnie sie nie spisał,obiecał,ale nie dotrzymał słowa,ja pracuję z innymi placówkami również,gdzie i tam rzecznik postępuje bez wyczucia działania,a ta sprawa z niekorzyścią dla dzieci to przerażona duma urzędników.-dodała.

setki osób,składa deklaracje mailowe do urzędów by pozostawiono placówkę dla dzieci-ich nie pytano o zdanie,czy są żle traktowane,powstały zarzuty wobec dyrektora i jedna decyzja;zamknąc placówkę,dzieci jak rzeczy przenies,a one same,co czują,dostały tam wiele ciepła i miłości,jak długo zniosa niepewność?to pytania do urzędników,którzy wciąż sie zastanawiają

na wniosek pani starosty,poddane zostały dzieci badaniom diagnostycznym,by stwierdzić,czy dzieci są krzywdzone,czekamy na wyniki które może przemówią do urzędu.CDN.
Tagi:


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.