Facebook Google+ Twitter

Dom dziecka w Piastowie. Czy zostanie zamknięty?

Istnienie placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego stanęło pod znakiem zapytania. Czy dom dziecka w Piastowie zostanie zamknięty?

Odpowiedzialność za podejmowane działania dla obydwu stron określają obowiązujące przepisy prawa i obydwie strony są zobowiązane do ich przestrzegania. W tym przypadku działają głównie emocje.

Nadal brak decyzji o zamknięciu placówki państwa Brelińskich.


Na podstawie pogłosek urzędy nękają dyrektora i wychowanków, ale decyzji brak. Zarzuty braku dbałości o dzieci, są decyzją o wypowiedzeniu umowy o pracę panu Jerzemu B., a tym samym zamknięciu placówki. A co z dziećmi? Zapytałam prezes fundacji rodzin zastępczych, która czuwa nad takimi placówkami. Co dalej? Jak się ma ta przepychanka między urzędami do rzeczywistości?

Pani Joanna Gruszczyńska: Pan Jerzy złożył wniosek o przekształcenie na rodzinny dom dziecka, formę bardziej rodzinną, po to by nie utracić kontaktu z dziećmi. One są tak emocjonalnie związane z państwem B., są pod opieką psychologa, bo tak przeżywają tę sprawę

-ja;ale rzecznik praw dziecka obiecał pomoc

-pani Joanna;jako rzecznik zupełnie sie nie spisał,obiecał,ale nie dotrzymał słowa,ja pracuję z innymi placówkami również,gdzie i tam rzecznik postępuje bez wyczucia działania,a ta sprawa z niekorzyścią dla dzieci to przerażona duma urzędników.-dodała.

setki osób,składa deklaracje mailowe do urzędów by pozostawiono placówkę dla dzieci-ich nie pytano o zdanie,czy są żle traktowane,powstały zarzuty wobec dyrektora i jedna decyzja;zamknąc placówkę,dzieci jak rzeczy przenies,a one same,co czują,dostały tam wiele ciepła i miłości,jak długo zniosa niepewność?to pytania do urzędników,którzy wciąż sie zastanawiają

na wniosek pani starosty,poddane zostały dzieci badaniom diagnostycznym,by stwierdzić,czy dzieci są krzywdzone,czekamy na wyniki które może przemówią do urzędu.CDN.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.