Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8566 miejsce

Dom Dziecka we Fromborku gościł motocyklistów. Z prezentami!

 • Autor usunął profil

 • Data dodania: 2010-09-23 21:02

19 września, w niedzielne przedpołudnie kończącego się lata motocykliści z Braniewa oraz z Ole Karter Klub wybrali się z wizytą do dzieci z Powiatowego Domu Dziecka we Fromborku.

Nad Zalewem Wiślanym Drwal, Virażka, Miras,Józek, Marcin, Mariusz, Benek, Mleczak, niektórzy ze swoimi Pniami. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczWędrując po kraju z „tabunem motocyklistów” miałem okazję poznać kilku wspaniałych pasjonatów z Ole Karter Klub oraz z braniewskiego klubu Juraja Country. W czasie jednego z takich spotkań dowiedziałem się, że motocykliści z tych klubów zajmują się nie tylko ujeżdżaniem swoich moto, ale udzielają się społecznie. Co roku biorą czynny udział w akcji Motoserce, współpracują z motocyklistami z Rosji, brali udział w eskortowaniu szczątków Mikołaja Kopernika na miejsce jego spoczynku we Fromborku, są częstymi gośćmi Domu Dziecka we Fromborku, biorą czynny udział w wielu regionalnych imprezach.


Po opublikowaniu na serwisie Wiadomości24pl galerii zdjęć z czerwcowego pikniku rodzinnego z udziałem motocyklistów, od kolegi Władysława Szczepanowicza z Ole Karter Klub otrzymałem kolejne zdjęcia z wizyty grupy braniewskich motocyklistów w Domu Dziecka "Słoneczne Wzgórze" we Fromborku.


Pomimo tego, że jeździmy w skórach i na dużych głośnych motorach, co dla niektórych kojarzy się z filmowymi twardzielami, nie znaczy, że jesteśmy pozbawieni wrażliwości. Pierwszy z lewej " Qdłaty" / Fot. Fot. W. SzczepanowiczJak powiedział Władek Sz. (Qdłaty) "Było to kolejne spotkanie motocyklistów z maluchami w tym roku. W czerwcu byliśmy na festynie z okazji święta rodziny, a we wrześniową niedzielę przywieźliśmy dzieciakom trochę radości w postaci słodyczy, zabawek i sprzętu sportowego. Poza tym tradycyjnie najwięcej radochy było z jazdy na motocyklach.

Najmłodszy podopieczny Domu Dziecka "Bączek"upodobał sobie Yamachę Józka i tylko z nim śmigał po boisku. Jesteśmy ludźmi dorosłymi, mamy swoje rodziny i każdy z nas pomimo tego, że jeździmy w skórach i na dużych głośnych motorach, co dla niektórych kojarzy się z filmowymi twardzielami, nie znaczy, że jesteśmy pozbawieni wrażliwości. W imieniu wszystkich obecnych tam motocyklistów powiem, że najpiękniejszym widokiem jest uśmiech dziecka. Niczym nieskazany, naturalny i prawdziwy. Dla takich chwil warto żyć."


Na pytanie, skąd na to wszystko mieliście pieniądze?
Włodek odpowiedział mi, że to wszystko udało się zakupić za kasę zgromadzoną podczas spotkania motocyklistów Ole Karter Klub i Juraja Country oraz dzięki sponsorom z Olsztyna.

Pragnąłbym w imieniu dzieci serdecznie podziękować sponsorom, a są nimi: zespół marketingu L.Oreal Paris, zespół marketingu Garnier, Hala Makro w Olsztynie, PHH „Farmpol” w Olsztynie, FHU „Multi” w Olsztynie oraz Pań Anety Osęka i Anny Białas.[/b]


To było chłodne przedpołudnie i na rozgrzewkę dyrekcja i dzieci zaprosiły nas na gorącą kawę i pyszne ciasto. Zapewniliśmy dzieciaki, że będziemy u nich na wiosnę na wspólnej zabawie i rozegramy mecz piłkarski.
Maskota zanim trafi w ręce dzieci, na chwilę przysiadła na moto. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczMaskotka już sobie pojeździła na moto, teraz się relaksuje. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczJeno ślady należało po rozpakowaniu przygotować do jazdy, któż jak nie motocykliści zrobi to lepiej. Drwal i Wirażka w akcji. / Fot. Fot. W. Szczepanowicz" Drwal" w akcji - podaje przywiezione prezenty starszym dzieciakom żeby pomogli wnieść je do środka. / Fot. Fot. W. Szczepanowicz
Przywieźliśmy dzieciakom trochę radości w postaci słodyczy, zabawek i sprzętu sportowego. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczNie sposób było tego wszystkiego rozpakować, więc wraz ze starszymi dziećmi wnieśliśmy to do środka. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczNajwięcej radochy było z jazdy na motocyklach. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczNajmłodszy podopieczny Domu Dziecka "Bączek" upodobał sobie Yamachę Józka / Fot. Fot. W. SzczepanowiczNajmłodszy podopieczny Domu Dziecka „Bączek” upodobał sobie Yamachę Józka i tylko z nim śmigał po boisku. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczNajwięcej radochy było z jazdy na motocyklach. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczOstanie chwile nad Zalewem Wiślanym, jesień oznacza koniec sezonu motocyklowego. Na wiosnę zawitają tu ponownie. / Fot. Fot. W. SzczepanowiczPamiątkowe zdjęcie motocyklistów na tle Wzgórza Katedralnego we Fromborku. Ole Karter Klub, oraz z braniewskiego klubu Juraja Country. / Fot. Fot. W. Szczepanowicz


Ole Karter Klub


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Vicia
 • Vicia
 • 13.05.2012 10:33

Ludzie potrafią tylko psioczyć na motocyklistów, ale nie widzą ile dobrego Ci ludzie czynią dla innych. Przytoczę chociażby akcję "Moto Cerce" i ta, jak opisał autor. To się chwali :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak mogło mnie tu zabraknąć? Ja bardzo kocham motocykle i uwielbiałem jazdę Junakiem. Bezpiecznej jazdy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i to mi sie podoba :) Fajna relacja z fajnej akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr CZ
 • Piotr CZ
 • 30.10.2010 13:25

Wspaniała akcja wielki pozytyw dla motocyklistów. Tak dalej chłopaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czym za młodu skorupka...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Night Wolves
 • Night Wolves
 • 27.09.2010 09:23

Bardzo ladna sprawa wy uczynili OK !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Micho
 • Micho
 • 27.09.2010 08:31

Postarali się motocykliści, potrafią się skrzyknąć jak mało kto i w końcu poza hałasowaniem na ulicach pokazali, że potrafią zrobić coś ekstra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 25.09.2010 18:46

Marku, jedna tylko osoba zwracała się do mnie w ten sposób co Ty:) Od razu coś mnie tknęło jak czytałem Twój komentarz. Opuściłeś wschodnie rubieże RP, czy nadal strzeżesz Polskiego nieba?

Isabel, jak znam chłopaków, to nie poprzestaną na opisanej w artykule akcji.

Qdłaty, coś nie zauważyłem na fotkach Gosi, a jak znam jej zaangażowanie to wiem, że miała w tym także swój udział:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
 • Marek
 • 25.09.2010 11:13

Wildze Antek że się nie nudzicie, dobrze ze tacy ludzie jak wy jeszcze są w tym kraju. Piękna sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna akcja ! Tak trzymać dalej. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.