Facebook Google+ Twitter

"Dom krwi" - Nowość - Stuart Macbride

Ostatnie 2 dni spędziłam z książką w dłoni. Wywarła na mnie niesamowite wrażenie. "Dom krwi" to idealna pozycja dla lubiących dobre kryminały, mocne wrażenia i szukających dawki czarnego humoru.

 / Fot. www.struartmacbride.comStuart MacBride - autor książek "Chłód granitu", "Zamierające światło", "Otwarte rany" i "Dom krwi" jest szkockim pisarzem, który raczy swoich czytelników thrillerami o kryminalnych wątkach. Dodatkowym atutem jego powieści jest czarny humor, zawarty głównie w dialogach bohaterów i wplatany między przerażające historie.

Akcja wszystkich książek rozgrywa się w szkockim mieście Aberdeen. Głównym bohaterem jest detektyw sierżant Logan MacRae, postać zdecydowana, uczciwa, a przede wszystkim bystra i błyskotliwa. Wydaje się, że jako jedyny podejmuje słuszne decyzje. McBride uwagę czytelników skierował właśnie na niego. Wokół Logana pojawia się wiele równie interesujących i charakterystycznych postaci, tj. przełożeni, pozostali pracownicy policji, podejrzani oraz kryminaliści i zabójcy. MacBride postarał się o dokładny opis każdego z bohaterów, dodając im - często ironiczne- cechy.

"Dom krwi" nie rozczaruje czytelników. Sierżant Logan MacRae musi zmagać się z rozwikłaniem zagadki dotyczącej serii morderstw w Aberdeen. Makabrycznego charakteru dodają książce kanibalistyczne wątki. Początkowo powieść skupia się na jednym mordercy, w trakcie jednak, bohater odkrywa inne tajemnice i kolejnych morderców. W całą historię autor wplótł historię psychicznie chorej kobiety, opisując jej losy w formie specyficznych monologów. ostatnie strony książki ukazują oryginalne i szokujące zakończenie, którego nie będę zdradzać.

"Dom krwi" czyta się niezwykle lekko i szybko. Od początku do końca trzyma w napięciu. Może się wydawać, że znane są odpowiedzi na wiele pytań już w połowie książki. Autor nie dał jednak czytelnikom aż takiej władzy i pozwolił sobie na dostarczenie emocji związanych z zaskakującym obrotem akcji.

Obecnie Stuart MacBride jest w trakcie pisania kolejnej części z tej serii, która powinna ukazać się w 2009 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Poczytamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.