Facebook Google+ Twitter

Dom meblowy w Niemczech sprzedawał filiżanki z podobizną Hitlera

Dom meblowy z Nadrenii Północnej - Westfalii zamówił w Chinach filiżanki w "stylu nostalgicznym". Zanim zorientowano się, że widnieje na nich wizerunek Hitlera, sprzedano ich setki. Sprawę opisała niemiecka gazeta "Neue Westfalische".

 / Fot. Tea cup Source: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Tea_Cup.jpgJak donosi Rzeczpospolita, niemiecki dom meblowy zamówił u chińskiego dostawcy pięć tysięcy filiżanek. Zgodnie z zamówieniem, miały być wykonane w stylu "nostalgicznym". Nie zauważono, że obok czerwonej róży widnieje znaczek z podobizną Adolfa Hitlera, a także stempel ze swastyką.

 / Fot. nw-news.de.pngFiliżanki cieszyły się bardzo dużą popularnością (sprzedano ich 175) aż do momentu, gdy jeden z klientów zauważył, że na filiżance znajduje się znaczek z okresu III Rzeszy. Po nagłośnieniu sprawy, klienci nie kryli oburzenia. W związku z nasilającą się falą protestów, niemiecki dom meblowy zdecydował o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży kontrowersyjnych filiżanek.

Właściciel i prezes firmy, Christian Zurbrüggen w rozmowie z niemiecką gazetą tłumaczył, że wizerunek Hitlera umieszczony na filiżance nie rzuca się w oczy, dlatego pracownicy go przeoczyli. Ponadto, całkowitą winą obarcza chińskiego dostawcę : "Projektant nie zdawał sobie sprawy z tego, czyją podobiznę zamieszcza na filiżankach".

Prezes firmy zdecydował, że każdy, kto kupił filiżankę za 1,99 euro otrzyma bon o wartości 20 euro. Wszystkie niesprzedane filiżanki zostały już zniszczone.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Okazja dla polskiego eksportu; kufle do piwa z podobizną Piłsudskiego i napisem: Einmal in Magdeburg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/ ...sprzedano ich setki/

Prawda. Dwie, niecałe setki.


/Po nagłośnieniu sprawy, klienci nie kryli oburzenia./

Z wyjątkiem owych stu siedemdziesięciu pięciu klientów, którzy rzecz kupili.
Trudno zakładać, że ktoś kupował nie wiedząc co kupuje...


W rewanżu, gdyby Chińczycy chcieli coś zamówić " w stylu nostalgicznym", można im podrzucić podobizny Mao. Gdyby, bo oni raczej dobrze wiedzą czego chcą. Nawet w nostalgii ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Chińczycy brali go za jakiegoś mandaryna?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to ich zbrodniarz był.... mieli zapożyczyć obcego - Stalina...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.