Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3105 miejsce

Dom Otwarty - portal dla kobiet niepełnosprawnych

Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy skierowany do kobiet niepełnosprawnych, ich rodzin, znajomych i wszystkich tych, którym niepełnosprawność kobiet nie jest obojętna.

Logo Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych one.pl / Fot. StowarzyszenieW serwisie domotwarty.org.pl publikowane są artykuły o charakterze poradnikowym. Oprócz tekstów na temat praw socjalnych, kobiety znajdą również wskazówki dotyczące wyglądu czy związane ze sferą intymną. Nie zabraknie przepisów kulinarnych i recenzji książek, filmów czy sztuk teatralnych. Na stronie jest też forum i czat. Dzięki portalowi można skontaktować się z prawnikiem i psychologiem - wysłać do niego email lub porozmawiać przez komunikator Skype.

Projekt "Dom Otwarty: Przestrzeń Interakcji" jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i powstaje w ramach Stowarzyszenia Kobiet Niepełnosprawnych One.pl. - Stowarzyszenie tworzą w 90 proc. kobiety, które na własnej skórze doświadczyły dyskryminacji z powodu swojej niepełnosprawności na polu zawodowym, jak i prywatnym - mówi Emilia Malinowska, koordynatorka projektu.

- Zauważamy potrzebę zmiany społecznego wizerunku kobiety niepełnosprawnej w Polsce - tłumaczy. - Często przedstawia się ją jako osobę niezaradną życiowo, zaniedbaną i bez szans na karierę zawodową czy założenie rodziny. Kobieta niepełnosprawna w odbiorze społecznym po prostu nie jest w pełni kobietą. Chcemy to zmienić - podkreśla Malinowska. W przyszłości portal opracuje raport o sytuacji psychospołecznej kobiet niepełnosprawnych w Polsce. - Przygotujemy go na podstawie ankiet wypełnianych online przez kobiety odwiedzające nasz portal - wyjaśnia koordynatorka projektu.

Zdaniem Malinowskiej celem serwisu jest zmierzenie się z negatywnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą podwójna dyskryminacja (ze względu na płeć i niepełnosprawność) oraz zmniejszenie zagrożenia wykluczeniem społecznym. - Zadaniem portalu Dom Otwarty jest poprawa wizerunku kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie, integracja środowiska oraz ułatwienie dostępu do informacji - dodaje.

***
W Polsce nadal pokutuje stereotyp kobiety niepełnosprawnej jako życiowo niezaradnej, nie pracującej i zależnej od rodziny. A one wcale takie nie są. Dobrze, że powstają w internecie takie miejsca, bo - niestety - kobiety te często nie wiedzą, jak zmienić siebie i otoczenie - jak szukać właściwej drogi do lepszego, godnego życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

NQjtMhPGyURrFJ
  • NQjtMhPGyURrFJ
  • 02.05.2012 04:31

tertio mf3wi:Brawo! Nareszcie będę mf3gł mieć na bieżąco kontakt z moim uluboinym politykiem! Dziękuję za tego bloga i życzę powodzenia Prawicy Rzeczypospolitej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
beata
  • beata
  • 28.11.2010 16:14

wreszcie ktoś pomyślał o niepełnosprawnych. Sama jestem niepełnosprawna i mam ogromne trudności ze znalezieniem pracy. Wszystkie urzędy odprawiają mnie z kwitkiem. Ze względu na stopień niepełnosprawności nie mogę podjąć pracy fizycznej. Czasami wydaje mi się,że jestem nikomu nie potrzebna. Może od Państwa otrzymam podpowiedź co dalej robić w tej sprawie? Bardzo proszę o pomoc
nr tel. kontaktowego668545622

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ bardzo dobry artykuł! Cieszę się, ze powstają portale dla kobiet niepełnosprawnych gdzie mogą one skorzystać z różnych porad życiowych, czasem bardzo im potrzebnych do lepszego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.