Facebook Google+ Twitter

Dom Wszystkich Polska, czy przybudówka Twojego Ruchu cz 1

Jednym z przebojów socjalizmu, doskonale znanym starszemu pokoleniu, jest piosenka Chóru Czejanda pt. Budujemy nowy dom. Minęły lata i znalazł się polityk, który zamierza wybudować dom dla ogółu polaków. To marzenie poparte Twoim Ruchem.

 / Fot. www.gutenberg.org
Raoul Follereau powiedział kiedyś, że; "Gdy myślimy o realizacji marzeń, nie jesteśmy nigdy sami". Ryszard Kalisz po "dobrowolnym opuszczeniu" SLD został sam, i dlatego do realizacji swych marzeń potrzebował wspólników. Skoro marzenia są olbrzymie, to również wspólnicy powinni być z najwyższej półki. Ryszard Kalisz powinien słyszeć o czczonym w starożytnym Rzymie bóstwie Janus. Bóg ten był bogiem wszelkich początków, opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, a co najważniejsze był też patronem umów i układów sojuszniczych. Ryszard Kalisz bardzo szybko zorientował się, że taki bóg Janus, przedstawiany jako bóg z dwoma obliczami, z których jedno patrzy na wschód a drugie na zachód, to współczesny układ Janusz - Aleksander. Aleksander to bóg wszystkich początków, a Janusz patron umów i układów sojuszniczych. To tych dwóch polityków posługując się wymyślonym przez siebie stowarzyszeniem Marka Siwca Europa Plus, rozpoczęło marsz do Europy. To ludzie zahartowani w boju, a ostatnim ich "sukcesem" jest LiD. Ponieważ LiD, tak jak przemawiający na konwencji LiD w Szczecinie Aleksander Kwaśniewski troszkę się "zachwiali", powrócono tym razem do powołania stowarzyszenia Europa Plus.

Europa plus rozpoczęła działalność od kolejnego "zachwiania" się na konferencji Aleksandra Kwaśniewskiego, co jednak nie przeszkodziło zapowiedzi budowania nowego ruchu centrolewicowego. Marek Siwiec, Janusz Palikot oraz Aleksander Kwaśniewski, do tego aby kolejnego już zachwiania nie było, postanowili powołać jakiś masywny filar, i wybór padł na Ryszarda Kalisza. Taka jest mniej więcej geneza dołączenia do dwóch filarów Aleksandra Kwaśniewskiego, jakimi byli do tej pory Marek Siwiec i Janusz Palikot, masywnego filara Ryszarda Kalisza.

To On, Ryszard Kalisz z wrodzoną sobie swadą zapowiadał powołanie nowego stowarzyszenia, którego nazwę długo ukrywał w tajemnicy, gdyż miała ona być tak rewelacyjna, że porwie tłumy. Tak szumnie zapowiadana i oczekiwana przez sympatyków nazwa okazała się plagiatem hasła, pod którym Aleksander Kwaśniewski walczył po raz drugi o prezydenturę. Tak też "Dom wszystkich - Polska", stał się filarem Domu Wszystkich Polska, tak samo jak Ryszard Kalis powrócił pod skrzydła swojego dawnego patrona. Tym sposobem basterna Aleksandra Kwaśniewskiego miała już trzech tragarzy.

Czy na tak chwiejnym fundamencie honorowego przewodniczącego Aleksandra Kwaśniewskiego można postawić trzy główne filary, jakimi są dwie partie, czyli Twój Ruch i Socjaldemokracja Polska, oraz stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska. Ryszard Kalisz twierdzi, że budowana lista ma być listą obywatelską, a partie muszą się cofnąć na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Czy to znaczy, że partie się cofnął, aby w tą lukę wepchał się Ryszard Kalisz? Co Ryszard Kalisz ma na myśli mówiąc społeczeństwo obywatelskie, skoro sam przyznaje, że listy Europy Plus Twój Ruch zatwierdzić musi Aleksander Kwaśniewski? Czy to znaczy, że na liście obywatelskiej, honorowy przewodniczący może dokonywać dowolnych zmian? Czy to ma być to zachwalane przez Ryszarda Kalisza społeczeństwo obywatelskie, w którym decyzje podejmuje pierwszy i honorowy obywatel? Dla kogo Ryszard Kalisz chce wybudować ten dom dla wszystkich i czy ci "wszyscy" to kandydaci do lukratywnych posad w Parlamencie Europejskim to kandydaci Twojego Ruchu?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.