Facebook Google+ Twitter

Dom Wszystkich Polska czy przybudówka Twojego Ruchu. Cz. 2

K.C. Norwid powiedział, że; "Polak jest jak olbrzym, a człowiek w Polaku jak karzeł". R. Kalisz pragnął zostać największym filarem, i przy jego tuszy powinien to być olbrzymi filar. A jak ten filar wygląda obecnie, i czemu jest tak skarlały

 / Fot. Autor
Czy ktoś słuchając obecnie Ryszarda Kalisza pamięta jeszcze takie zdania; 1. "Ten system partyjny on się już wyalienował", 2. "Tak naprawdę nie ma partii na którą moglibyście zagłosować", 3. "Palikot jest fałszerzem, a jego partia to one-man show", 4. "Palikot kłamie, żeby sprowokować dziennikarzy. On nie ma wrażliwości lewicowej, a postulaty lewicy wykorzystuje instrumentalnie". Lecz to było dawniej, a obecnie słuchając tego posła słyszymy całkiem inne słowa.

Co się stało Ryszardowi Kaliszowi, że nastąpiła tak szybka zmiana? Czy to fiasko przejęcia SLD i podarowania tej partii w "prezencie" Aleksandrowi Kwaśniewskiemu tak odmieniło pana Ryszarda? Może porażka w głosowaniu na przewodniczącego SLD?
Wystarczyło wyrzucenie Ryszarda Kalisza z SLD, a zaraz Janusz Palikot uzyskał jego wrażliwość lewicową, przestał kłamać, przestał być fałszerzem i stał się wymarzonym wspólnikiem. Tak pan poseł znalazł partię na którą mógł już zagłosować i naturalnie jest to partia Janusza Palikota.

Gdy do tego wiadra pomyj, które Ryszard Kalisz wylewał na Janusza Palikota, zamieniły się w wiaderka perfum, wiadomym się stało, że jest to początek współpracy koalicyjnej.

Jak Ryszard Kalisz wyobraża sobie współpracę tej koalicji, gdy on mówi, że ten system partyjny już się wyalienował, a Janusz Palikot mówi; "Jest to w naszym najgłębszym interesie partyjnym, aby ta koalicja odniosła sukces"?

Jak Ryszard Kalisz dostrzegł swoją szansę w koalicji z najbardziej, a może nawet wręcz fanatycznie antyklerykalną partia, gdy sam oceniając plany SLD powiedział, że wypowiedzenie konkordatu byłoby błędem. Jak Ryszard Kalisz oceniając SLD mówi, że jest ni to pies, ni to wydra, coś na kształt świdra, to jakimi świdrującym celami zespawana jest koalicja Palikot - Kalisz?

Może ktoś znajdzie odpowiedź na to pytanie?
Może jeszcze dopowie, kogo w końcu popiera Ryszard Kalisz i jaki ma program oprócz kasy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Panie Andrzeju!
Kalisz tak samo jak Marek Siwiec i Janusz Palikot postanowili być "filarami" Aleksandra Kwaśniewskiego. Ponieważ ten ich Filar coś bardzo często się chwieje, to i filary muszą wziąć na siebie cały ciężar, bo słusznie ktoś powiedział, że Aleksander Kwaśniewski nie nadaje sie do pracy i lubi być noszony w lektyce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.