Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21138 miejsce

Dom Wszystkich Polska, czy przybudówka Twojego Ruchu cz 3

Przybudówka to budynek mieszkalny dobudowany do innego budynku. Potocznie to instytucja niesamodzielna podległa większej organizacji lub instytucji. Czym wobec tego jest Dom Wszystkich Polska? Dom, przybudówka czy może coś innego?

 / Fot. Autor
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że DWP to konstrukcja równie masywna jak jej twórca, ponieważ wystarczy mieć w obwodzie pasa 128 cm i już przekłada się to na 28 wyborczych "procentów". Konkurenci Ryszarda Kalisza wyraźnie zaspali, gdyż umieszczając na listach sportowców, wyraźnie zapomnieli o zawodnikach sumo. Czy to znaczy, że taki zawodnik mający obwód pasa 200 cm uzyska 100 procentowe poparcie? Według spotu posła Kalisza tak, ponieważ elektorat lubi takich "misiowatych" posłów.

Kto nie pamięta jeszcze krzyczących nagłówków jak np; "Kalisz powołuje stowarzyszenie", "Kalisz ma już nazwę. Zobaczycie o 13", "Kalisz prezentuje Dom wszystkich - Polska", "Kalisz będzie filarem Europy Plus", itd. A co obecnie mamy? Mamy to, że Kalisz jest jednym z Filaretów, a filarek to miłośnik cnoty moralnej Twojego Ruchu i Janusza Palikota. Tak szumnie i długo zapowiadana nazwa stała się plagiatem hasła wyborczego Aleksandra Kwaśniewskiego z 2010 roku. W pierwotnej wersji miało to być stowarzyszenie "Dom wszystkich - Polka", lecz nazwa tak zbyt dosłownie przypominała plagiat, więc powstał "Dom Wszystkich Polska". Zmiana ta, chociaż tak minimalna to jednak jest bardzo istotna, gdyż nie jest już plagiatem, a pokazuje wszystkim kto jest patronem Ryszarda Kalisza.

Ryszard Kalisz który miał być jednym z filarów Europy Plus stał się jednak filarem Twojego Ruchu, bo na to wskazuje nazwa Europa Plus Twój Ruch. Jak obecnie wygląda ta cnota przewodniczącego DWP Ryszarda Kalisza? Obecnie DWP przypomina taką krzywą wieżę, która co prawda jeszcze się nie zawaliła, lecz już przygotowuje się do upadku, a sam przewodniczący wykazuje bardzo wiele chęci do odcięcia się od partii Palikota, zwanej obecnie Twoim Ruchem. Gdy Janusz Palikot zasugerował, że polski papież Jan Paweł II może posiadać nieślubne dzieci, to Ryszarda Kalisz wydał oświadczenie, w którym całkowicie odciął się od słów Janusza Palikota. Warto zacytować fragment tego oświadczenia w którym Kalisz powiedział; "Jego wypowiedź (dot. Palikota), jasno obraża pamięć i godność papieża. Są to słowa niepoparte żadnymi dowodami, jedynie insynuacje lidera partii Twój Ruch", oraz "Słowa wypowiedziane przez Janusza Palikota nie mają nic wspólnego z walką o świeckość państwa i nie są zgodne z naszymi poglądami". Naszymi, to znaczy kogo? Czy te słowa nie są zgodne z poglądami członków partii Twój Ruch, członków DWP, czy może wszystkich Polaków?

Co łączy TR Janusza Palikota z DWP Kalisza? Obserwując działania Ryszarda Kalisza trudno nie zauważyć, że jedynym celem powołanej koalicji jest kasa, oraz chęć do zarobków w Parlamencie Europejskim. Twój Ruch jest to udająca lewicę partia antyklerykalna, której jednym z celów jest zerwanie konkordatu, a Ryszard Kalisz stwierdza, że wypowiedzenie konkordatu byłoby teraz błędem. Dawne słowa Ryszarda Kalisza "Dzisiaj powinniśmy o konkordat dbać, bo konkordat chroni państwo, obywateli, również świeckich przed zbyt dużym wpływem Kościoła na życie publiczne", wpisują się w antyklerykalną koalicję stworzoną przez Twój Ruch. Koalicja Europa Plus Twój Ruch, to w rzeczywistości koalicja stworzona przez działaczy Twojego Ruchu. Przypomnijmy sobie, że przewodniczącym Twojego Ruchu jest Janusz Palikot, a przewodniczącym Europy Plus wiceprzewodniczący Twojego Ruchu. Czy z tego nie wynika, że to koalicja Twojego Ruchu?

Ryszard Kalisz tak bardzo chce nam udowodnić, że nic nie łączy go z Januszem Palikote, że niekiedy ociera się o śmieszność. Ostatnio w programie Moniki Olejnik kandydat Kalisz powiedział; "Odpowiedzialność za Europę Plus biorę, nie mówię że Twój Ruch to inna partia, żeby była jasność tworzymy teraz koalicję”. Czy Kalisz nie wie, że ta koalicja nazywa się Europa Plus Twój Ruch?

Jak można należeć do koalicji i brać odpowiedzialność tylko za jej fragment i to ten który sobie Kalisz wybrał?
Jak z tego widać Dom Wszystkich Polska jest tylko małym dodatkiem do Twojego Ruchu - a Kalisz małym fragmencikiem Palikota. A komu służą obydwoje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzień dobry, trwa cisza wyborcza. Wszelkie komentarze opublikowane w czasie trwania ciszy i związane bezpośrednio lub pośrednio z wyborami będą kasowane. Zapraszamy do dyskusji po tym czasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.