Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17546 miejsce

"Dom z piasku i mgły" - recenzja książki

Pasjonująca opowieść Andre Dubusa III, sprzedana w 3 milionach egzemplarzy!

Jestem bibliofilem i ważne jest dla mnie w książce wszystko: i okładka, i format egzemplarza, i papier na jakim książkę wydano. Tym razem żaden z tych czynników nie był dla mnie tak istotny, jak sam tytuł, który od pierwszego spojrzenia mnie zaintrygował.

I od pierwszego przerzucenia kartki - wpadłam po uszy. Książka jest obszerna, ma ponad 500 stron, a ja zachowuję się tak, jakbym chciała ją przeczytać całą naraz. Kiedy przerywam lekturę, bo muszę spać, coś zrobić, załatwić - wciąż mi towarzyszy, w myśli, we mnie, w głowie.

To historia samotnej kobiety po przejściach, która traci swój dom w dziwnych okolicznościach. Choć nie zrobiła niczego złego, choć to pomyłka urzędników, traktowana jest jak przestępca. Dzieje się to z dnia na dzień, nagle. Bohaterka traci grunt pod nogami i łapie łapczywie za mankiet tego, który pierwszy - tonącej w życiowej otchłani - podaje jej rękę. Lester, policjant niezbyt szczęśliwy w obecnym związku, zakochuje się z wzajemnością w Kathy. Próby odzyskania domu dla swej ukochanej prowadzą go w mroczne, nieznane mu dotąd rejony. Bohaterowie wikłają się coraz bardziej. Płyną z rzeką życia, która zanosi ich daleko.

Pechową rodzinę irańskich emigrantów, która w dobrej wierze kupiła dom bohaterki, los krzywdzi równie okrutnie. Każda strona ma swe racje i tak naprawdę, żadna z nich nie zawiniła. Winny jest urząd, który źle wpisał, czy odczytał adres.

Utrata dachu nad głową, nieszczęśliwa miłość, nadmiernie rozbujałe ambicje, uczucia dobrze znane każdemu. Dokąd może doprowadzić taka mieszanka naszych bohaterów? Czy przekroczą granicę wyznaczoną im przez obyczaj, kulturę i prawo? Ile są w stanie uczynić dla dobra ukochanej, rodziny, pozorów?
Nie powiem, musisz przeczytać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

:) PISZCIE PROSZĘ - TUTAJ A NIE TYLKO NA FACE BOOKU:) POZDRAWIAM bea

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) RAZ JESZCZE WIELKIE DZIĘKI:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo -okładka właśnie jest do...bani...tytuł mnie zainspirował:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesujące.
Szkoda, że nie ma okładki książki - wzrokowcom łatwiej by było wyszukać ją w księgarni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapowiedź ciekawej ksiażki. *5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.