Dominet Bank Ekstraliga: Anwil Włocławek zatrzymał AZS

Anwil Włocłewk w meczu 20. kolejki Dominet Bank Ekstraligi, pokonał na własnym parkiecie AZS Koszalin 83:55. Tym samym zakończyła się seria sześciu zwycięstw akademików z rzędu.

Otis Hill z Anwilu (bliżej) szykuje się do wsadu piłki do kosza koszalinian w meczu Dominet Bank Ekstraligi pomiędzy Anwilem Włoclawek i AZS Koszalin, 12 stycznia. PAP/ WOJTEK SZABELSKIDzisiaj rozegrano spotkanie Anwilu Włocławek z AZS Koszalin, w ramach przełożonej z 3 marca 20. kolejki Dominet Bank Ekstraligi. Wicemistrzowie Polski bardzo łatwo rozprawili się z gośćmi z Koszalina, przerywając ich serię sześciu zwycięstw z rzędu.

Pierwsza kwarta to całkowita dominacja gospodarzy, którzy pozwolili gościom rzucić zaledwie dziewięć punktów - 20:9. Drugą kwartę także wysoko wygrali podopieczni Alesa Pipana, prowadząc po 20 minutach gry 42:20. Znacznie lepiej w wykonaniu koszykarzy z Koszalina wyglądała trzecia odsłona, tego jednostronnego pojedynku, którą przyjezdni wygrali 19:21. Czwarta, ostatnia „ćwiartka” to kolejny popis możliwości Anwilu, który zdobył 12 punktów z rzędu. Ostatecznie Anwil Włocławek pokonał na własnym parkiecie AZS Koszalin 83:55.

Bardzo dobre spotkanie w ekipie zwycięzców rozegrał Zbigniew Białek, który w przeciągu 17 minut gry, zdobył 16 punktów, miał 7 zbiórek i 3 asysty. Było to jego najlepsze spotkanie w tym sezonie. Mimo tak dobrej postawy Białka, najskuteczniejszym graczem meczu został jego kolega z drużyny, Andrzej Pluta, który rzucił 19, a tuż za nim znalazł się Goran Jagodnik z dorobkiem 18 punktów. Dla gości najwięcej punktów uzbierał Amerykanin Chris Hunter (13).

Ostatnie swoje spotkanie w barwach Anwilu Włocławek rozegrał dzisiaj Nowozelandczyk, Mark Dickel, który rozstaje się z klubem.