Dominet Bank Ekstraliga: Porażka wicemistrza Polski

Wicemistrz Polski, Anwil Włocławek przegrał po raz szósty w obecnych rozgrywkach Dominet Bank Ekstraligi. Włocławianie ulegli na własnym parkiecie Polpakowi Świecie 59:64.

Otis Hill z Anwilu Włocławek traci piłkę po starciu z Robertem Skibniewskim i Kevinem Hamiltonem z Polpaku Świecie w meczu Dominet Basket Ligi, rozegranym we Włocławku. Fot.Dziś rozegrano zaległe spotkanie 8. kolejki Dominet Bank Ekstraligi. Na przeciw siebie stanęły drużyny Anwilu Włocławek i Polpaka Świecie. W składzie Polpaka mogliśmy zobaczyć nowego koszykarza, Jermaine Andersena.

W ramach ostatniej kolejki w 2006 roku Anwilu Włocławek przegrał na wyjeździe z Prokomem Trefl Sopot 88:76, a Polpak musiał uznać wyższość Gipsaru Stal Ostrów Wielkopolski, przegrywając 77:66. Obie ekipy prezentują słaby poziom w obecnym sezonie, zajmując przed meczem odpowiednio 8. i 11. miejsce w tabeli.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11:11. Drużyna z Włocławka po 5 minutach gry prowadziła 11:2. Druga część kwarty należała do gości, którzy doprowadzili do remisu. Marne wręcz spotkanie rozegrał Andrzej Pluta, trafiając zaledwie jeden rzut „za dwa” na cztery próby. Koszykarz, który słynie z dobrego rzutu z dystansu, nie trafił dzisiaj żadnej „trójki”, a sztuki tej próbował dokonać pięć razy.

Atakujący Gais Jahovics z Anwilu Włocławek stara się pozbyć piłki Steve Thomasa z Polpaku Świecie w meczu Dominet Basket Ligi, rozegranym we Włocławku. Fot. PAP/Wojtek SzabelskiDrugą odsłonę spotkania wygrali goście, w których barwach wyróżniał się Harding Nana. W drużynie Anwilu podziwialiśmy Otisa Hilla, który w całym spotkaniu zdobył 22 punkty i miał 9 zbiórek. Ostatecznie goście ze Świecia wygrywali po 20 minutach 27:34.

Po przerwie Anwilu poprawił skuteczność, zdobywając 8 punktów z rzędu. Sygnał do walki dał Davis Moss, dzięki czemu Polpak odrobił straty, a trzecią kwartę przegrał wyrażanie 16:8. Początek ostatniej kwarty należał do gospodarzy, którzy wyszli na sześciopunktowe prowadzenie, w głównej mierze za sprawą dobrej gry Hilla. Ostatnie minuty tej „ćwiartki” to znowu dobra gra podopiecznych Kostasa Flevarakisego, którzy dzięki celnym rzutom “za trzy” Kevina Hamiltona i Hardinga Nana wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania, wygrywając 59:64.

Anwil Włocławek – Polpak Świecie 59:64
(11:11, 16:22, 16:8, 16:23)

Anwil: Hill 22, Hajrić 9. Otasevic 9, Soskic 6, Pluta 5, Jahovics 3, Grudziński 3, Białek 2, Wołoszyn 0, Michalski 0; Polpak: Nana 18, Hamilton 12, Skibniewski 7, Moss 5, Anderson 5, Hall 5, Wiśniewski 4, Thomas 3, Sroka 2.