Dominet Bank Ekstraliga: Prokom lepszy w meczu na szczycie

W jedynym rozegranym dzisiaj meczu XXIII kolejki Dominet Bank Ekstraligi, lider - Prokom Trefl Sopot nie dał najmniejszych szans na zwycięstwo drugiej drużynie w lidze, pokonując Turów Zgorzelec 84:67.

Thomas Kelati był najskuteczniejszym graczem Turowa Zgorzelec Foto. Łukasz SolskiProkom rozpoczął od prowadzania 6:0. Po dwóch minutach pierwsze punkty dla Turowa z linii rzutów wolnych zdobył Dragisa Drobniak. Ten sam zawodnik szybko złapał dwa faule w obronie przeciwko Adamowi Wójcikowi. Po czterech minutach gospodarze prowadzili 10:4 i o czas poprosił trener przyjezdnych – Saszo Filipovski. Goście przyspieszyli grę, co przyniosło im natychmiastowy efekt w postaci łatwych punktów i zrobiło się 10:9. Po pierwszej kwarcie dzięki lepszej grze obronnej Prokom Trefl Sopot prowadził z Turowem Zgorzelec 20:14. Sopocianie prowadzili w zbiórkach 10:4 i to miało również wpływ na prowadzenie różnicą sześciu „oczek”.

W drugiej kwarcie nadal na prowadzaniu byli sopocianie, lecz nie mogli się czuć swobodnie, bowiem Turów cały czas napierał. Po pięciu minutach gry w tej kwarcie gospodarze prowadzili 28:21. Dzięki Thomasowi Kelatiemu goście przyspieszyli i tracili do Prokomu pięć punktów – 32:27. Po dwóch kwartach świetnego meczu, w którym Prokom przejął inicjatywę na desce, gospodarze prowadzili 39:30.

Po osiem punktów dla sopocian rzucili Rashid Atkins i Donatasa Slaniny. Dla drużyny ze Zgorzelca najwięcej punktów uzbierał dobrze dziś dysponowany Amerykanin Thomas Kelati – 12.

W akcji na kosz Jasmin Hukić z Prokomu Trefla Sopot obok tracącego równowagę Vjeko PetrovicaW trzeciej kwarcie sopocianie szybko zdobyli kilka punktów, odskakując tym samym przyjezdnym na taką przewagę, która pozwoliła im bezpiecznie dowieźć zwycięstwo do końca meczu. W meczu na szczycie Dominet Bank Ekstraligi mistrz Polski pokonał BOT Turów Zgorzelec 84:67 (20:14, 19:16, 24:17, 21:20) i jest bliższy zajęcia pierwszego miejsca w tabeli po zakończeniu rundy zasadniczej rozgrywek.

– Moi zawodnicy zagrali tak, jakbym sobie tego życzył. Nie można mówić, iż mamy już zapewnione pierwsze miejsce, ponieważ mamy bardzo trudną końcówkę – powiedział po meczu trener Prokomu – Eugeniusz Kijewski.

Prokom: Donatas Slanina 19, Rashid Atkins 14, Christian Dalmau 14, Filip Dylewicz 12, Adam Wójcik 8, Tomas Masiulis 5, Jasmin Hukic 4, Michael Andersen 4, Huseyin Besok 4.

Turów: Thomas Kelati 15, Krzysztof Roszyk 12, Lance Williams 11, Robert Witka 9, Andres Rodriguez 7, Łukasz Koszarek 5, Dragisa Drobnjak 4, Vjeko Petrovic 2, Andrej Stimac 2, Slobodan Ljubotina 0, Scooterl Sherill 0.