Facebook Google+ Twitter

Dominet Bank Ekstraliga: Rottweilery mają trenera

Od czwartku nowym trenerem wicemistrza Polski - Anwilu Włocławek jest 47 - letni Słoweniec Ales Pipan – poinformował oficjalny serwis klubu. Pipan zrezygnował z funkcji trenera w zespole Slovan Lubljana na rzecz przyjazdu do Włocławka.

Logo Anwilu Włocławek

Nowego szkoleniowca Anwilu zobaczymy już jutro, kiedy to uda się on na mecz ze swoimi podopiecznymi do Sopotu, aby zmierzyć się z mistrzem Polski – Prokomem Trefl Sopot.

Ales Pipan urodził się 24 maja 1959 w słoweńskiej miejscowości Celje. Pierwsze kroki w koszykówce jak trener stawiał w 1993 roku prowadząc zespół Maribora. W 1998 roku został asystentem pierwszego trenera kadry Słowenii, aby od 2004 samodzielnie poprowadzić tą drużynę.

Włocławski zespół otrzymał wiele ofert od trenerów zainteresowanych pracą w Anwilu, ale zdecydował się na Alensa Pipana z racji tego, iż jedną z cech 47 - letniego szkoleniowca jest umiejętne prowadzenie zespołu, w którym jest mieszanka rutyny z młodością.

Pseudonim drużyny - Rottweilery, pochodzi od jej maskotki, którą w minionym sezonie wybrano w ramach konkursu. Rottweiler charakteryzuje się spokojem wobec właścicieli oraz niezwykłą czujnością. W nieodpowiednich rękach może stać się niebezpieczny...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.