179579 miejsce

Dominet Bank Ekstraliga: Uśpiony Prokom wygrywa swój mecz

Blisko sensacji byli koszykarze Polpaku Świecie, którzy przegrali w końcówce z Prokomem Trefl Sopot. W najciekawszym meczu XVI kolejki, Czarni Słupsk ulegli na własnym parkiecie Anwilowi Włocławek.

Od pierwszych minut tykał jak bomba, skrzydłowy Polpaku Świecie, Harding Nana. Koszykarz był nie do zatrzymania przez zawodników mistrza Polski. Nigeryjczyk wbiegał pod kosz rywala punktując niemiłosiernie Prokom w każdy możliwy sposób.

Koszykarz Prokomu Trefla Sopot Rashid Atkins (wyżej,2P) próbuje przebić się przez obronę Polpaku Świecie podczas meczu ligowego, 28 bm. Z lewej Nana Harding. /PAP/Stefan KraszewskiNana w całym spotkaniu uzbierał na swoim koncie 22 punkty – najwięcej w zespole. Prokom grał, jak uśpiony. Nie funkcjonował atak, goście brylowali na desce. Oglądając to spotkanie mogliśmy pomylić graczy z Sopotu z jedną z najsłabszych drużyn ligi.

- Bardzo źle rozpoczęliśmy to spotkanie, byliśmy nieskoncentrowani i przez to zespół ze Świecia zaczął wierzyć, że to spotkanie można wygrać – mówił po meczu dla plk.pl trener gospodarzy, Eugeniusz Kijewski.

Przez trzydzieści minut tego spotkania, na prowadzeniu utrzymywali się goście ze Świecia. Sytuacja bardziej skomplikowała się podczas czwartej kwarty. Na dwie minuty przed końcem meczu Polpak prowadził 66:68. W tym momencie dotychczasowe szczęście opuściło przyjezdnych, co wykorzystali koszykarze z Sopotu, którzy jak natchnieni nie mylili się rzucając z linii rzutów wolnych. Nikt nie spodziewał się, że mecz będzie musiał się rozstrzygnąć za sprawą rzutów wolnych, wynik końcowy – 77:73.

Przez ostatnie osiem minut spotkania, Prokom trafił 16 rzutów wolnych! W całym meczu gospodarze trafili 31 na 36 oddanych. Polpak trafił zaledwie 19 na 29 oddanych.

- W Świeciu również byliśmy blisko zwycięstwa, ale tak to z Prokomem jest, że często jest się blisko, ale nie sposób z nimi wygrać. Statystyki pokazują, że gdybyśmy lepiej wykonywali rzuty za 1 punkt, wynik mógłby być inny, ale warto też zwrócić uwagę na to, że wielu zawodników Prokomu zdobyło około 12-14 punktów. To tylko pokazuje jak zespołowo grają i bardzo ciężko się przeciwko takiemu zespołowi gra – podsumował mecz skrzydłowy gości i były gracz Prokomu, Paweł Kowalczuk.

Najwięcej punktów dla Prokomu Trefl Sopot zdobyli: Christian Dalmau (14), Adam Wójcik (14), Michael Andersen (12), Donatas Slanina (11) i Jasmin Hukic (10). Dla Polpaku Świecie punktowali: Harding Nana (22), Jermaine Anderson (13) i Steve Thomas (12).