Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26935 miejsce

Dominik Jafra skarży PO za oszustwo

Sprawa ma swój początek przed laty. Pierwsza rozprawa odbędzie się 1 marca 2011 roku przed sądem Rejonowym Warszawa Śródmieście.

Logo PO / Fot. http://www.poland.gov.pl/Partie,polityczne,123.htmlWiadomość pt.: "Twierdzi, że oszukała go PO. Pozwał partię do sądu" umieściła na swoim portalu Polska lokalna.pl w dniu 23 lutego 2011 roku.

Pan Dominik Jafra oczekuje od PO wpłaty symbolicznej złotówki na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czuje się bowiem oszukany przez PO, przez co poniósł straty moralne. Stracił zaufanie do partii politycznych, co skutkuje ogólną awersją do polityki oraz niechęcią do brania udziału w jakichkolwiek wyborach.

"Jafra powiedział, że podpisał podczas akcji zorganizowanej przez PO listę poparcia dla okręgów jednomandatowych, które partia ta miała wprowadzić po zdobyciu władzy." Razem z nim podpisało się wtedy 750 tysięcy obywateli.

W roku ubiegłym TVN wyemitowała film pod tytułem "Łowcy marionetek" w którym przedstawiono dalsze losy list z podpisami. Wszyscy pamiętamy, że zostały zniszczone. Mimo wielu prób Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "JOW" prokuratury nie reagują na składane wnioski o wszczęcie w tej sprawie dochodzenia.

Poseł PO Marek Wójcik jest zdania, że sprawa powinna zostać skierowana przeciwko tym ugrupowaniom politycznym, które nie pozwalają na zmianę konstytucji zakresie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Źródło:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/zachodniopomorskie/szczecin/news/twierdzi-ze-oszukala-go-po-pozwal-partie-do-sadu,1601379


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

pawel
  • pawel
  • 29.06.2011 21:03

co za oszołom ten Wójcik z PO wcale nie trzeba zmieniać konstytucji to właśnie obecna ustawa o ordynacji nie spełnia konstytucyjności bo ordynacja wcale nie jest proporcjonalna, i łamie wszelkie zasady logiki. Przy dobrym ustawieniu do władz mogą przejść szumowiny które aby na siebie zagłosują jednym głosem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już wiadomo, że Jafra przegrał za "zamkniętymi drzwiami" posiedzenia sądowego.Czy rzeczywiście racja stanu państwa tego wymagała? :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też uważam, że to ważna rzecz. Ważniejsza będzie, gdy rozpoczyną się procesy związku z brakiem gospodarności i ogromnym marnotrawstwem publicznych pieniędzy. Przypomnieć tu trzeba cofnięcie decyzji o budowie obwodnicy Augustowa (jak najbardziej legalnej), zatrzymanie budowy i rozpoczęcie prac rozbiórkowych powstałych budowli. Szacuję, że podatników w Polsce kosztuje to ponad 400 milionów złotych, czyli ok. 20 złotych każdego jednego PIT-owca.
Popieranie prywatnych mediów pod płaszczykiem budowy stadionu Legii - to kolejna kwota ponad 400 milionów złotych z publicznej kasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Symurgał
  • Jan Symurgał
  • 25.02.2011 18:50

Podziwiam Dominika za pomysł. Politykom się wydaje, że społeczeństwo jest to hołota, którą bezkarnie można oszkapić, omamić pustosłowiem, "kiełbasą wyborczą" i nie brać za to żadnej odpowiedzialności. Nawet komuna nie była tak bezczelna, jak obecna "klasa" polityczna, bo chociaż dbała o pozory, stroiła się w piórka przyjaciół ludu. Ci, natomiast, kłamią, by w chwilę po wygranych wyborach z nieprawdopodobną szczerością i bezczelnością zarazem, chwalą się, że mieli znakomity pomysł na kampanię wyborczą, na tą "kiełbasę wyborczą" którą nakarmili prostraczków i zdobyli ich głosy.
Dominik ma prawo czuć się oszukany. ma prawo czuć się moralnie poniżony, bo zagłosował na program, w którym były jednomandatowe okręgi wyborcze. Bowiem tylko one dają społeczeństwu szansę na normalność, by życie publiczne nie było sztucznie nadmuchiwane tematami zastępczymi, o wojnie polsko-polskiej na górze. Gdzie jest publiczne forum obywatelskie w publicznej TV i PR, bowiem komercyjne telewizje z problemami społecznymi z samej swojej natury nie mają wiele wspólnego. One są nastawione na zysk i urabianie sądów i gustów społecznych do potrzeb swoich właścicieli, dla których problemy obywatela-prostaczka, tak zwanego zwykłego zjadacza chleba, inaczej - ludzkiego tła, są obce, by nie powiedzieć obrzydliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Mirek K
  • @Mirek K
  • 25.02.2011 13:21

To PiS za trzy miliony mieszkań nieźle beknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 25.02.2011 12:31

Głównie PO do - sądu nie wywiązali sie z obietnic.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 25.02.2011 12:13

Wynika z tego,że całą Wiejską należy podać do sądu.I dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.