Facebook Google+ Twitter

Dominikana prosi Interpol o pomoc w zatrzymaniu księdza Wojciecha Gila

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-27 06:53

Dominikana zwróciła się z prośbą do Interpolu o pomoc w zatrzymaniu księdza Wojciecha Gila - poinformował prokurator generalny Francisco Dominguez Brito. Gil jest podejrzany o czyny pedofilskie wobec trójki dzieci.

źródło: http://www.sxc.hu/photo/600455 / Fot. stock.xchngKsiądz Wojciech Gil prowadził parafię w górskiej miejscowości Juncalito. Pierwsze podejrzenia o pedofilię pojawiły się w maju. Gil przebywał wówczas na terenie Polski, spędzał w kraju urlop. Na Dominikanę już nie wrócił. Śledczy posiadają komputer księdza Gila, w którym odnaleziono treści o charakterze pornografii dziecięcej.

Nie wiadomo, gdzie jest obecnie polski ksiądz. Dziennikarze ustalili, że przez długi czas przebywał u rodziców w miejscowości Modlnica. Właśnie tam docierała korespondencja z zakonu michalitów. Zakonnicy nie chcą udzielać żadnych informacji.

Polska prokuratura generalna zwróciła się do prokuratury dominikańskiej z zapytaniem, czy w ich śledztwie występuje wątek polski. Wiadomo bowiem, że Wojciech Gil przywoził do Polski dzieci z Dominikany. Jeśli strona dominikańska będzie miała jakiekolwiek przypuszczenia, że katolicki ksiądz dopuszczał się czynów pedofilskich, również na terenie Polski, polska prokuratura będzie musiała rozpocząć własne śledztwo.

>>> Generał michalitów o ks. Gilu: To tamten klimat zmienia człowieka

Drugi oskarżony, arcybiskup Józef Wesołowski, przebywa w Watykanie. Wesołowski ma odpowiadać przed władzami kościelnymi, jednak śledczy z Dominikany nadal prowadzą śledztwo w jego sprawie. Po zakończeniu dochodzenia, wystąpią o ekstradycję Wesołowskiego. Rzecznik Watykanu, ksiądz Federico Lombardi, zapewnił, że Stolica Apostolska będzie ściśle współpracować z Dominikaną w sprawie arcybiskupa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie rozumiem postawy księdza Gila . Dlaczego się ukrywa ? Szkodzi całemu Kościołowi zamiast poddać się karze. Skóra cierpnie na wiadomość że polski ksiądz będzie ścigany przez Interpol .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.