Facebook Google+ Twitter

Dominikanie organizują w Łodzi Noc Spowiedzi

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-03-23 12:00

Ośmiu gotowych do wysłuchania spowiedzi księży, kilka dzbanków kawy oraz spory zapas świec - tyle potrzeba do przygotowania pierwszej w Łodzi Nocy Spowiedzi. W najbliższy piątek organizują ją dominikanie w klasztorze przy ul. Zielonej 13.

Na pomysł zorganizowania Nocy wpadli studenci i opiekunowie działającego przy klasztorze Duszpasterstwa Akademickiego Kamienica. - Jeśli ktoś zobaczy coś fajnego, zaraz dzieli się tym na Gadu-Gadu. My odkryliśmy coś takiego w duszpasterstwie i chcemy pokazać to innym - mówi Przemysław Ciołak, jeden ze studentów.

Noc Spowiedzi rozpocznie się o godz. 20.30 i trwać będzie co najmniej do godz. 1 w nocy. Na konfesjonały zaadaptowanych zostanie wiele klasztornych pomieszczeń. By ułatwić skupienie, uczestnicy będą poproszeni o zachowanie ciszy.

Jednak Noc to nie tylko spowiedź. Będzie też możliwość rozmowy z księdzem, cichej modlitwy i porozmawiania ze studentami z duszpasterstwa.

Organizatorzy nie ukrywają, że chcieliby przyciągnąć do konfesjonałów młodzież.
- Nie wszyscy zdążyli się wyspowiadać, a noc organizujemy tuż przed Wielkim Tygodniem - mówi brat Adam Wyszyński, jeden z opiekunów Kamienicy.

Autor: Matylda Witkowska

Czytaj więcej w serwisie: Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.