Facebook Google+ Twitter

Domowe sposoby leczenia poparzeń słonecznych

Letnie słońce zachęca nas do korzystania z jego uroków. Ładna opalenizna dodaje urody, ale zbyt długie narażanie skóry na działanie promieni słonecznych wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Przedstawiam kilka porad jak leczyć oparzenia.

Plaża, fot. ilustracyjna / Fot. M.Min/GNU Licencji Wolnej Dokumentacji, w wersji 1.2 lub nowszeMimo że półki drogerii uginają się pod ciężarem wszelakich maści, sprayów czy kremów z filtrem, to wielu ludzi zapomina o ich stosowaniu. Może dojść do oparzenia słonecznego, które skutecznie zakłóci nasz wymarzony urlop czy weekendowy wypad poza miasto. Jakie są domowe sposoby ukojenia spieczonej skóry?

Podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których powinniśmy pamiętać korzystając ze słońca:

- stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym należy nakładać na pół godziny przed wyjściem na słońce. Stosować go co 2 - 3 godziny. Kosmetyki chroniące przed promieniowaniem UV powinniśmy dobierać do typu skóry. Pamiętajmy przy tym, że to nieprawda, że zastosowanie kremu z niższym niż zalecany faktor dla danej karnacji, pomaga nabrać ładnej opalenizny. Takie działanie jest niestety jedną z przyczyn pojawiających się poparzeń.

- unikanie słońca w godzinach najsilniejszego nasłonecznienia (11.00-15.00)

- stopniowe zwiększanie czasu przebywania na słońcu; zacznijmy od 15 minut i każdego następnego dnia wydłużajmy ten czas o 5 minut

- zażywanie aspiryny w dawce 650mg wkrótce po opalaniu.

A co zrobić gdy doszło do oparzenia słonecznego? W przypadku występowania stanu zapalnego skóry dobrze jest w pierwszej kolejności chłodzić ją kompresami. Oprócz najpopularniejszych okładów z zimnej wody czy z lodu, z pomocą mogą nam przyjść produkty powszechnie używane w kuchni:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.