Facebook Google+ Twitter

"Don Carlos" i "Nagrody" wieńczą 66. sezon Opery Śląskiej

Operą "Don Carlos" Giuseppe Verdiego, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego oraz wręczeniem Nagród Opery Śląskiej, bytomski teatr zakończył swój sześćdziesiąty szósty sezon artystyczny.

Gmach Opery Śląskiej w Bytomiu / Fot. Piotr A.JeleńMający swoją premierę 22 maja br. spektakl Don Carlos włoskiego kompozytora Giuseppe Verdiego był finałowym akcentem mijającego, sześćdziesiątego szóstego sezonu artystycznego w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Niedzielne przedstawienie wyreżyserował i scenografią oprawił Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny Teatru im. Stefana Jaracz w Łodzi. Orkiestrę poprowadził dyrektor bytomskiej Opery, Tadeusz Serafin, a choreografię wykonał zespół pod kierownictwem Janiny Niesobskiej.

Niedzielny, pożegnalny wieczór kolejnego sezonu artystycznego, na deskach bytomskiego teatru był okazją do wręczenia Nagród Opery Śląskiej.

Ustanowioną w roku ubiegłym Nagrodą honorowane zostają osoby, instytucje, firmy o zasięgu ogólnopolskim, które poprzez swoje działania przyczyniają się do promocji sztuki oraz Wystaw plakatów, fotosów, zdjęć pt. "Z Don Carlosem po Polsce i świecie" autorstwa Adama Czopka / Fot. Piotr A.JeleńOpery Ślaskiej.

Statuetki Nagród Opery Śląskiej, które przyznaje Kapituła pod przewodnictwem dyrektora Opery, przyznawane są w kategorii mecenas teatru, patron medialny, przyjaciel teatru, meloman roku oraz pracownik roku. Ponadto przewodniczący może przyznać dodatkową, szóstą specjalną statuetkę-wyróżnienie, co miało miejsce w tym roku.

Laureaci tegorocznych Nagród Opery Ślaskiej

Ewa BLAUT - w kategorii Mecenas roku, za całokształt działań promocyjnych, organizacyjnych oraz zaangażowanie na rzecz Opery Śląskiej, ex equo Adam Czopek i Jacek Chodorowski - w kategorii Patron Medialny, za promowanie i pozytywne kreowanie Opery w mediach oraz wspieranie wydarzeń kulturalnych bytomskiego teatru, Krystyna Karpiuk - w kategorii Przyjaciel teatru, za współpracę, zaangażowanie i działalność na rzecz prezentacji Opery Śląskiej za granicą, Nagroda w kategorii Pracownik Roku dla Stanisławy Berezińskiej / Fot. Piotr A.JeleńJanusz Stelmaszyński - w kategorii Meloman roku, za wytrwałość, miłość do Opery i regularne uczestnictwo w spektaklach, Stanisława Bereźnicka - w kategorii Pracownik roku, za profesjonalizm, sumienność, pozytywną energię i zaangażowanie w pracę,

Przewodniczący Kapituły przyznał także Nagrody specjalne, które ex equo otrzymali Waldemar Szybiak za organizację i tworzenie Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku, a tym samym promocję Opery Śląskiej w kraju oraz Aleksander Sieroń, za aktywne uczestnictwo w życiu Opery oraz działalność na rzecz jej rozwoju

Statuetki Nagród Opery Śląskiej są autorstwa artystów plastyków Magdaleny i Jacka Wichrowskich z Galerii Stalowe Anioły.

Jednakże niedzielny wieczór dla artystów bytomskiego teatru bynajmniej nie oznacza sezonu Laureaci tegorocznych Nagród, nieobecna Krystyna Karpiuk, która nagrodę odbierze na V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej. / Fot. Piotr A.Jeleńogórkowego. Niebawem zobaczymy ich już 1 i 2 lipca podczas plenerowego superwidowiska, V Bytomskiej Nocy Świętojańskiej w Dolomitach Sportowej Dolinie w bytomskiej Blachówce.

Więcej w materiale: V Bytomska Noc Świętojańska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.