Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3139 miejsce

Donald Trump: Izrael powinien poświęcić się dla pokoju

"Jeśli zostanę prezydentem, będę wiedział co zrobić, żeby w ciągu sześciu miesięcy osiągnąć nieuchwytne dotąd porozumienie pokojowe między Izraelczykami i Palestyńczykami" - deklaruje kandydat na prezydenta USA, Donald Trump.

 / Fot. screenshotPokój na Bliskim Wschodzie to jeden z najbardziej palących problemów geopolitycznych. Republikański kandydat na prezydenta twierdzi, że ma wątpliwości co do włączania się każdej strony tamtejszego konfliktu w proces pokojowy.

- "Czy obie strony chcą pokoju?" - pytał w wywiadzie dla Associated Press Trump.

- „Jeśli Izrael nie jest w stanie poświęcić pewnych rzeczy, nie będzie pokoju z Palestyńczykami”. Słowa posądzanego o populizm polityka wywołały burzę w środowisku waszyngtońskich lobbystów.

Republikanin konsekwentnie wzywa Izraelczyków do ustępliwości wobec Palestyńczyków. Waszyngtońscy przyjaciele Izraela gromią go za tę propozycję. Reakcja partyjnych kolegów Trumpa była natychmiastowa. - "Niektórzy w naszej własnej partii wymagają ludzkich ofiar w Izraelu. Oni są w błędzie i nie rozumieją trwałych więzi łączących Izrael i Amerykę." – protestował Marc Rubio.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zbyt jednostronna i niepełna informacja. Nic nie wiemy o tzw. Państwoe Palestyńskim?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.