Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk akceptuje propozycje Radosława Sikorskiego

Premier Donald Tusk, powiedział, że kontrowersyjne przemówienie Radosława Sikorskiego, dotyczącego przyszłości UE, było z jego zgodą Tusk jednak zastrzegł, że w warstwie retorycznej nie wszystko mu się podobało.

Wczoraj Janusz Palikot u Moniki Olejnik mówił, że wystąpienie Sikorskiego było uzgodnione z Donaldem Tuskiem. Zdaniem Palikota, Tusk obawiał się, że gdyby sam przemówił, mógłby potwierdzić obawy części społeczeństwa, że jest proniemieckim politykiem.

Donald Tusk rozwiał wszelkie wątpliwości i na konferencji prasowej potwierdził,że jego rząd w pełni akceptuje postulaty Sikorskiego.

Powiedział, również, ze Polska popiera zaproponowane zmiany w Traktacie Lizbońskim. Przypomnijmy, Angela Merkel oraz Nicolas Sarkozy zaproponowali, aby tak zmienić Traktat, aby móc nakładać sankcje na państwa, które nie będą przestrzegały dyscypliny budżetowej.

Premier odniósł się do zapowiedzi,iż Jarosław Kaczyński zorganizuje w 20. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wielki marsz w obronie niepodległości Polski: "I przykro mi, że człowiek tak dojrzały i tak często powołujący się na honor, ojczyznę biało-czerwoną, orła białego, że nie dostrzega tak oczywistej rzeczy, jak interes narodowy w tych skomplikowanych czasach" - komentuje sprawę Donald Tusk.

Źródło: http://www.tvn24.pl/0,1726413,0,1,tusk-o-zapowiedzi-prezesa-pis-uprzedzam-i-przestrzegam,wiadomosc.htmlDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 02.12.2011 17:30

jakie kontrowersje? kontrowersje to może budzić tylko kaczynski i fanatyczny PIS!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
AAA
  • AAA
  • 01.12.2011 19:43

ci co głosowali na PO, zafundowali Polsce i Polakom

ZDRADĘ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.