Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk będzie debatował ze stoczniowcami?

Debata premiera ze stoczniowcami z "Solidarności" miała się odbyć w poniedziałek. Jednak związkowcy prawdopodobnie zrezygnują z rozmów z Tuskiem. Powód? Twierdzą, że są lekceważeni przez rząd.

Stoczniowcy z "Solidarności" zarzucają stronie rządowej, że do dnia dzisiejszego nie ustalono z nimi sposobu w jaki ma być prowadzona debata. Wczoraj Karol Guzikiewicz - wiceszef "Solidarności" ze stoczni gdańskiej napisał w komunikacie, że "strona rządowa nie uwzględniła żadnych uwag merytorycznych i technicznych dotyczących przebiegu debaty przedstawianych przez związek". Ubolewał także nad tym, że do tej pory nie ma dziennikarza, który poprowadziłby debatę. Poza tym nie będzie mogła w niej uczestniczyć publiczność. A tego stoczniowcy by chcieli.

Dziś w TVN24 wiceszef "Solidarności” powtórzył swoje zarzuty.
Dodał, że gospodarz spotkania, czyli strona rządowa nie zaprosiła wielu ważnych osób na debatę. Guzikiewicz zarzucił rządowi, że zamiast rozwiązywać problemy społeczne, próbuje wykorzystać spotkanie do celów wyborczych. Zaznaczył przy tym, że do poniedziałku jest jeszcze czas, aby szczegóły spotkania skonkretyzować – czytamy na stronach tvn24.pl.

Debata Tuska ze stoczniowcami ma się odbyć jutro wieczorem na dziedzińcu Politechniki Gdańskiej.

Źródło: tvn24.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.