Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk będzie rozmawiał z Angelą Merkel o kryzysie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-27 17:46

Kryzys finansowo-gospodarczy i przygotowania do niedzielnego szczytu Unii Europejskiej poświęconego walce z recesją mają być głównym tematem wieczornych rozmów Donalda Tuska z Angelą Merkel w Hamburgu.

Premier potwierdzi w ich trakcie, że Polska sprzeciwia się działaniom protekcjonistycznym w walce z kryzysem.

W wywiadzie, który ukazał się na łamach niemieckiego dziennika "Financial Times Deutschland" szef polskiego rządu podkreślił, że decyzje o charakterze protekcjonistycznym nie są zgodne z duchem i literą prawa europejskiego. Jego zdaniem protekcjonizm, nawet jeśli przyniósłby krótkotrwałe korzyści gospodarkom poszczególnych krajów, stanowi na dłuższą metę zagrożenie dla całej Unii.

Można przypuszczać, że tematem rozmowy obojga szefów rządów będzie sytuacja sektora bankowego w Polsce. Kanclerz Merkel powiedziała wczoraj, że oczekuje od rządów krajów Europy środkowo-wschodniej informacji o ewentualnych problemach, co pozwoliłoby na lepszą koordynację pomocy dla tych państw.

Donald Tusk powiedział "Financial Times Deutschland", że żaden polski bank nie zgłaszał do tej pory poważnych problemów. Jednocześnie spadek wartości złotówki premier tłumaczy - jak to określił - "intelektualnym lenistwem" inwestorów, którzy traktują Polskę z taką samą rezerwą jak inne kraje regionu o gorszej sytuacji gospodarczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.