Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk będzie uczył się angielskiego i francuskiego

Kancelaria Premiera ogłosila, że od przyszłego roku premier i inni wysocy urzędnicy będą pobierali lekcje języków obcych - angielskiego i francuskiego.

Sonda

Czy premier i jego urzędnicy powinni uczyć się języków na koszt podatnika?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaKancelaria Premiera sfinansuje lekcje języka francuskiego i angielskiego dla premiera, dziesięciu ministrów i trzydziestu pięciu dyrektorów - podaje Rzeczpospolita.

Czytaj także: Kwaśniewski radzi Napieralskiemu: ucz się języków i czytaj książki

Kancelaria Premiera ogłosiła przetarg na 1940 godzin zegarowych, w tym tylko 90 godzin języka francuskiego. Dla premiera przewidziano najwięcej, bo aż 400 godzin.
Lekcje mają odbywać się codziennie, od poniedziałku do piątku. Przewidywany czas trwania kursu to rok.

Centrum Informacji Rządu oświadczyło, że powodem tych lekcji jest "potrzeba doskonalenia umiejętności posługiwania się językami obcymi przez wysokich urzędników państwowych".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 08.01.2012 13:19

Tusku lepiej ucz się francuskiego,żeby walić patelnię Angeli,you fucken traitor.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Robin
  • Robin
  • 07.01.2012 17:59

W moim przypadku - jak chciałem się uczyć języka angielskiego to płaciłem z WŁASNEJ KIeszeni i chodziłem wieczorami -PO PRACY - przez 3 lata , a zgraja NIEROBÓW chce się uczyć w czasie godzin pracy i do tego za pieniądze podatników . Złodzieje- Szubrawcy !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zgredek
  • zgredek
  • 07.01.2012 15:52

Donek po co ci jezyki.Do malowania kominow ucz sie krakania by wrony cie nie zwalily.A Ruski oczen haraszo.Bo tam gdzie bedziesz uciekal przyda sie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 30.12.2011 17:04

@krispin dziś 09:42
Po co masz streszczać artykuł ? Chodzi Ci o komentarze czy o propagandę ? Wcześniej mówisz o ”preferencjach politycznych” i co robisz ? Aby coś udoskonalić to najpierw trzeba to coś posiadać ! Trzymasz się zasady – szklanka do połowy pusta, czy pełna ? Tusk ponad pół wieku gania jak głupi za piłką i widzisz – tylko mu się wydaje że coś potrafi. Tyleż czasu miał na podjęcie nauki, specjalizowanie – czy jak mówisz udoskonalanie. I ni chu chu i tak będzie. Stary ! Wydoroślej ! A odrobina obiektywizmu - oczywiście tak !

Komentarz został ukrytyrozwiń
krispin
  • krispin
  • 30.12.2011 09:42

Czytam komentarze i aż trudno uwierzyć ile negatywnych czy wręcz chamskich komentarzy! Czy naprawdę każdą informację o politykach musicie oceniać przez pryzmat swoich preferencji politycznych??
To może ja spróbuję streścić ten artykuł:
Premier rządu powstałego w demokratycznym kraju po demokratycznych wyborach oraz ministrowie jego rządu będą udoskonalać znajomość języków obcych.
Jaki tu można wyciągnąć negatywny wniosek i wrzucić go na publiczne forum??!! Ludzie, odrobina obiektywizmu przyda się każdemu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad rem
  • ad rem
  • 29.12.2011 21:07

Proponuję aby do ławki zaprosił Kaczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
  • edwin
  • 29.12.2011 10:42

To chyba w ramach nauki języków obcych przewidziana jest nauka języka polskiego !! Jakoś Donald tej znajomości jakby nie posiadł . Czy ktoś, nawet bardzo naiwny uwierzy że taki leń czegoś się nauczy ? Chłopisko od kilkudziesięciu lat kopie piłkę i tylko nogi mu się pokrzywiły ! A piłka to cel życia, druga sprawa po "podróży życia".

Komentarz został ukrytyrozwiń
Oświecony
  • Oświecony
  • 29.12.2011 10:10

Znajomość 100 języków nie doda mądrości. A brak kindersztuby widać z daleka i to od razu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MOCHER
  • MOCHER
  • 29.12.2011 08:22

on się już niczego nie nauczy . rozkazy ? to robi dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
burek
  • burek
  • 29.12.2011 08:16

A polski ma opanowany ? Kontakt z Polakami słaby.