Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk: Będziemy starali się o organizację Euro 2020 w Polsce

Premier Donald Tusk przyznał, iż Polska będzie się starać, aby w choć jednym mieście zorganizować Euro 2020. Za 8 lat turniej odbędzie się w wielu europejskich miastach.

 / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski"Będziemy starali się, aby jedno z polskich miast było współorganizatorem rozgrywanych w wielu krajach piłkarskich mistrzostw Europy 2020" - takimi słowami Donald Tusk odniósł się do rewolucyjnej zmiany, jaka nastąpi podczas mistrzostw Europy w 2020 r. Jak przyznał, mamy nowoczesne stadiony i warto wykorzystywać tę infrastrukturę do organizacji wielkich imprez. Dodał, iż zapewne będzie to Warszawa i Stadion Narodowy.

Tusk będzie rozmawiał w tej sprawie z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, a już podczas Euro 2012 był "po słowie" z Michelem Platinim, który zasugerował, że będzie promował stolicę Polski jako jedno z miast organizatorów turnieju w 2020 r.

Przy okazji premier zadeklarował, iż nadal będzie wspierał organizację przez Polskę zimowych igrzysk olimpijskich, jednak najważniejsze są koszty, jakie tak wielka impreza pochłonie. Donald Tusk czeka na wyliczenia ministra finansów Jacka Rostowskiego, co do wydatków przy okazji zimowych igrzysk.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt w Polsce nie pomyślałby, że nasz piękny kraj może się starać o tak wielkie imprezy, a przecież już za dwa lata organizujemy mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Rok wcześniej będziemy współgospodarzami wraz z Danią mistrzostw Europy w tej dyscyplinie. Dodatkowo w 2016 r. w Polsce zostaną rozegrane mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Pierwsza tak wielka impreza mistrzowska w Polsce to mistrzostwa Europy koszykarzy w 2009 r.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.