Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk chce wykorzystać katastrofę smoleńską do celów politycznych?

Jeżeli któryś z polityków jest zainteresowany wykorzystaniem katastrofy smoleńskiej, to jest nim Donald Tusk - uważa Rafał Ziemkiewicz. Według publicysty, premier w ten sposób chce odwrócić uwagę od tragicznego stanu państwa.

Donald Tusk / Fot. PAP/Radek PietruszkaWielu dziennikarzy z tzw. głównego nurtu twierdzi, że Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystuje katastrofę smoleńską do gry politycznej. Teza ta zakłada, że wypowiedzi Tuska w tej sprawie są tylko obroną przed agresywnymi politykami PiS.

Już w zeszły piątek, Władysław Frasyniuk mówił, że Donald Tusk tak samo, jak Jarosław Kaczyński wykorzystuje tę tragedię do gry politycznej, ponieważ w ten sposób odtwarza POPiS-ową wojnę, na której zawsze korzysta jego partia.

To samo dzisiaj Cezary Michalski. W dzisiejszym artykule Wprost "97. pasażer tupolewa - polska polityka", autor stawia tezę, że Donald Tusk cynicznie gra Smoleńskiem, ponieważ walczy o pozyskanie "ludu antsymoleńskiego", niezwykle licznej grupy, którą stanowią nie tylko zwolennicy PO, ale również wyborcy SLD, jak i Ruchu Palikota.

Jeżeli z Michalskim i Frasyniukiem zgadza się Ziemkiewicz, to wielce prawdopodobne, iż postawiona teza jest prawdziwa. Publicysta "Uwarzam rze" twierdzi że, Tusk jest skazany na mówienie o Smoleńsku i podgrzewanie emocji zorganizowanych wokół katastrofy z 10.04.2010. Dlaczego tak uważa Ziemkiewicz?

Ponieważ jest to dokonały sposób na odwrócenie uwagi od katastrofalnego stanu państwa. Według Ziemkiewicza, w każdej jego dziedzinie, jest po prostu tragicznie:" A co ma mówić? Z autostrady A2 zeszli podwykonawcy, którzy zapowiadają blokady. O drogownictwie nie ma co mówić! Na kolei uniknęliśmy katastrofy, ponieważ maszynista miał charakter, i nie przestraszył się tego, że nie zgnoją go za to, że się spóźnił, i postanowił zatrzymać pociąg. O służbie zdrowia, i braku leków na raka, lepiej w ogóle nic nie wspominać"- mówi publicysta.

W ocenie Ziemkiewicza, przedstawiciele establishmentu, próbują ukryć, przed społeczeństwem, świadomości rozsypującego się państwa polskiego. Dlatego dzisiaj mówi się o: "pełzających puczach", "rokoszach", i zagrożeniach dla demokracji.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

Lipa
 • Lipa
 • 24.04.2012 20:46

Pan Ziemkiewicz został wyrzucony z poważnych mediów .....no to gdzie mógł się załapać ? Do pisowskich radykalnych mediów. Tam wszyscy bredzą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisowiec
 • pisowiec
 • 24.04.2012 12:11

TRAGICZNY TO JESTEŚ tY (tY NIE JESTEŚ NAWET TY) zIEMKIEWICZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BARDZIEJ TRAGICZNY JEST TYLKO tWÓJ MOCODAWCA jAREK k. ( małą literą bo na dużą nie zasługują).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jarosław Konieczny
 • Jarosław Konieczny
 • 24.04.2012 10:25

Do "kutas-a" - Ty kutas, dlaczego nie zgłaszasz się do Palikota? Jeśli nie jesteś ten złamany, to pewnie nosiłby cię zamiast tego sztucznego. Przy tym pół-ryju byłbyś parą - i bez gitary.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 24.04.2012 06:26

rzad nawet przy najlepszych checiach nie ma komu oddac wladzy.opozycja zajmuje sie tylko sprawami politycznymi wykorzystujac miedzy innymi katastrofe smolenska by odwrocic uwage od spraw ktorym wogole nie rozumie .sa to sluzba zdrowia budowa drog reforma emerytalna szkolnictwo nowe miejsca pracy kolej stocznie energetyka stan panstwa i inne.bajkopisarz ziemkiewicz przestal rozrozniac kolory.zawsze bylo ze biale jest biale a czarne jest czarne.ile to wysilku musi on wlozyc by przekonac ludzi ze jest odwrotnie.nawet najglupszy moher wie ze najwiekszym zainteresowanym katastrofa smolenska jest jaroslaw.powody tego zainteresowania sam zna najlepiej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nikodym Dyzma
 • Nikodym Dyzma
 • 24.04.2012 05:06

A kiedy w panstwie Polskim od 966 roku bylo dobrze????????? Tylko pod zaborami!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam!
 • Dodam!
 • 23.04.2012 22:40

@ Inka ...kimkolwiek jesteś masz erotyczne braki ,,,,ciągle piszesz o fiutach .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 23.04.2012 22:31

Co niektórzy już uciekają z Platformy do Ruchu Fiuta. Idioci z PO, uciekają do Ruchu sztucznego Fiuta.

Czy mają tam przyszłość ?mam wątpliwości .... Ruch to partia sezonowa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam!
 • Dodam!
 • 23.04.2012 22:21

A dlaczego nie komentuje pan Antka - bin Ladena ? Ma taki ładny turban . Zresztą w parlamencie część PiS-u nazywają siebie talibanem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto kłamał o pancernej brzozie? Tam stała jakaś pancerna brzoza? Znaczy metalowa? W którym miejscu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://vod.gazetapolska.pl/1592-paroksyzm-strachu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.