Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk do PiS: Religia nie zniknie ze szkół. Nie kłamcie!

Donald Tusk powiedział dzisiaj w Sejmie, że politycy Prawa i Sprawiedliwości cynicznie kłamią i straszą Polaków, że religia zniknie ze szkół albo będzie odpłatna.

Sonda

Twoje dziecko chodzi na religię?

Według Donalda Tuska, głównym sposobem na funkcjonowanie Prawa i Sprawiedliwości w polityce, jest straszenie Polaków i roztaczanie czarnych, pesymistycznych wizji ojczyzny, które często nie mają związku z rzeczywistością.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości wskazywali, iż likwidowanie szkół dowodzi, iż Tusk niszczy Polskę. Nawet dzisiaj Jarosław Kaczyński mówił, że nasze państwo się zwija i jest to skutek obalenia rządu Jana Olszewskiego.

Tusk: Szkoły były likwidowane także w czasach rządów PiS


Donald Tusk postanowił się rozprawić z tymi zarzutami. Według premiera, szkoły były już likwidowane w czasach rządów PiS (na jedną klasę szkolną przypadało średnio około 20 uczniów). Dzisiaj, przy gorszym współczynniku przyrostu naturalnego, ta średnia wynosi 18: "Likwidujemy szkoły, ponieważ rodzi się mniej dzieci" - tłumaczył Donald Tusk.

Premier zapewnia: Religia nie zostanie usunięta ze szkół


Zapewnił również, że religia nie zostanie usunięta ze szkolnego nauczania, nie będzie również odpłatna, jak twierdzą niektórzy politycy PiS. Według Tuska, PiS cynicznie kłamie w tej sprawie, bo wie, że straszenie Polaków politycznie się im opłaca.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 28.05.2012 23:17

wywalic religię na zbity pysk gdyż to świadczy o zacofaniu kraju,dzieci niech się uczą sztuk walki albo obsługi komputera.Kler to banda złodziei i oszustów,biblia i krzyż na podpałkę w kominku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 24.05.2012 23:04

jestem za by w szkolach uczyc religii islamskiej.jaka jedna religia taka druga

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 24.05.2012 21:42

@IICA
Zgadzam się.Byłoby to korzystne dla wiary i państwa.Wielki błąd popełniono wprowadzając do szkoły.Często mam skojarzenie, że z religią w szkole to tak jak z dobrowolnoscią manifestacji pierwszomajowej w czasie PRL im bardziej nalegano tym większy odpór aż do wstrętu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
IICA
 • IICA
 • 24.05.2012 21:17

Wg mnie, religia w szkole na obecnych zasadach to wielka pomyłka. Lepiej aby z powrotem wróciła do kościołów i sal katechetycznych, które stoją teraz puste.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
 • erk
 • 24.05.2012 18:29

Watykan wraz z polskim episkopatem nie pozwolą,aby jakiś "premierzyna"pozbawił ich niewyczerpalnego źródła utrzymania.Polska jest istną krynicą ciemnoty i zabobonu na których pasożytują "panowie w sukienkach" Wywalenie ze szkół żydowskiej mitologii może nieodwracalnie zmienić charakter państwa,a nowoczesna struktura społeczna pozbawi raz na zawsze wpływu tych "panów" w społeczne, finansowe i gospodarcze aspekty naszej rzeczywistości-co byłoby definitywnym końcem klerykalnej dyktatury. Taki model na "szczęście"Polsce nie grozi,ponieważ zadba o to sam rząd tzw."liberałów",który wręcz emanuje "aureolą świętości" zdewociałego kołtuństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Nowak
 • Jan Nowak
 • 24.05.2012 18:03

NO, NO

straszenie Polaków się opłaca.
Tusk wie co mówi,
to stary wytrawny straszak- straszył Polaków PiSem ile się dało

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 24.05.2012 16:34

Jak zwykle"Rudy" ponownie i bezczelnie kłamie - chce wyrugować religię ze szkół ;tak jak naukę historii. Robią to podstępnie po cichu - jak bolszewickie szczury!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 24.05.2012 16:01

Przecież PiS od zawsze " jedzie " na kłamstwach , intrygach i sianiu niepokojów .
Każdy pretekst jest dobry aby zadymiać w Sejmie .
Wtóruje mu Rydzyk , który swoim słuchaczom przedstawia Polskę " jakbym żyła w innej Polsce "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.