Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk: Dziękuję za zryw młodych ludzi

Współautorzy: Tomasz Kamiński

Podczas pierwszej konferencj kandydata na premiera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, lider PO mówił m.in o polityce zagranicznej, planowanej koalicji i podstawowych celach nowego rządu.

Donald Tusk zapowiedział, że nowy rząd będzie zapewne tworzony w koalicji z PSL. – Ja wiem, że my z posłem Pawlakiem wyglądamy na młodych, ale już od 16 lat utrzymujemy przyjacielskie stosunki – podsumował kandydat na premiera.

Jeżeli chodzi o politykę zagraniczną, Tusk chce poprawić relację polsko-rosyjskie i polsko-niemieckie.
– Bliskie stosunki z sąsiadami są podstawą do zbudowanie mocnej pozycji Polski w Europie – argumentował lider PO.

Na dzisiejszej konferencji padły też zapowiedzi kontynuowania polityki antykorupcyjnej i pozostawienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mimo wielu deklaracji, konferencja jest dopiero wstępem do expose, które jak zapowiedział Tusk, będzie najlepszym momentem na bardziej szczegółowe informację.

Na dzisiejszym wystąpieniu nie zabrakło też podziękowań. Donald Tusk wraz z Hanną Gronkiewicz-Waltz i Bronisławem Komorowskim dziękował najmłodszemu elektoratowi, który w niedzielę tłumnie poszedł do urn. Kandydat na premiera określił to mianem "zrywem młodych ludzi", z którego jest bardzo dumny.

Zobacz nagranie z konferencji prasowej kandydata na premiera Donalda Tuska:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

q3d
  • q3d
  • 15.08.2011 12:22

Żyje się lepiej co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie. Mnie również
Tusk zaczyna mi się podobać, bo pokazuje, że będzie uzupełniał to co zrobił PiS... Pozytywny szok!

Jadwigo a może zrozum, że pewien poseł PiSu stał sie najlepszym ambasadorem swojej małej ojczyzny w Sejmie. Znasz jego nazwisko. Nie odbieraj ludziom prawa do wdzięczniosci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się Tusk w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Najważniejsze są dla mnie te sygnały, że nie nastąpi radykalne odejście od idei IV RP, ale raczej dokończenie jej budowania - nowoczesnej, oczyszczonej z postkomunizmu i korupcji Polski. Pawlak też pokazuje klasę. No i "czuje" internet. Będzie IV RP, wiwat profesor Śpiewak i Staniszkis!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czuje sie znacznie lepiej - niemniej jednak jest mi przykro, że Kielecczyzna znowu okazała się matecznikiem ludzi, ktorzy uwierzyli że tromtadracja i specjalny model policji jest lekiem na całe zło.
Natomiast fakt, że prezydent nie zdobyl sie na najbardziej nawet zdawkowe gratulacje dla zwycięzcy jest potwierdzeniem tego, że wiecznie obrażeni, nadęci starzy chłopcy nie mają kindersztuby.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Tusku teraz wielka odpowiedzialność spoczywa. Nie po to ludzie stali w kolejkach, w celu oddania głosu mającego na celu odebranie władzy tym, którzy na nią są chorzy, żeby teraz Donald Tusk pozostawił po sobie obietnice bez pokrycia. Panie Donaldzie! Polska czeka na zmiany w polityce, a nie na powrót do rozliczania przeszłości, afer, przepychanek, tamtym panom już podziękowaliśmy i oczekujemy czegoś innego. Mam nadzieję, że da Pan to na co ludzie liczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2007 01:39

Maćku... :) pewnie nie myślałeś o mnie, mam nadzieją? Z "czytaniem" przesadziłem, choć w wielu przypadkach miałem wątpliwości... Będzie dobrze.. Jest dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2007 01:13

Maćku - zgadłeś... będzie nudno, od jutra. Co to jest pyskówka? Czytałeś Tyrpę, Marikę i Nowaka? Umiesz czytać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2007 00:51

To chyba koniec w24... nikt nie reaguje na podziękowania za zryw młodych ludzi (rozumiem)..Tutaj chyba wiek jest odwrotnie proporcjonalny do poglądów Marcina Nowaka, Michała Tyrpy i Mariki.. Czeka nas nuda normalności?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.