Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk: "Insynuacje, aluzje - to typowe dla Kaczyńskiego"

Premier na wtorkowej konferencji prasowej ocenił postawę Jarosława Kaczyńskiego, który, jego zdaniem, "nie potrafi za długo wytrzymać w przebraniu anioła".

Według przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Jarosław Kaczyński oszukuje wyborców, tworząc na potrzeby kampanii wyborczej wizerunek, który ma się nijak do rzeczywistej postawy prezesa PiS. - "Kaczyński za długo nie wytrzymuje w tym przebraniu anioła i spokojnego starszego pana" - cytuje premiera serwis onet.pl.

Zdaniem Tuska, niedopowiedzenia i insynuacje pod adresem polityków i dziennikarzy są "kolejnym dowodem na to, że rządy Jarosława Kaczyńskiego będą oznaczały konflikt wszystkich ze wszystkimi".

Premier, oprócz krytycznej oceny swoich politycznych konkurentów, odniósł się także do kształtu przyszłego rządu, jaki miałby powstać w wypadku zwycięstwa Platformy w nadchodzących wyborach. Tusk zaznaczył przy tym, że nowy rząd chciałby współtworzyć wraz ze swoim dotychczasowym partnerem koalicyjnym, PSL-em. - "Z premierem Pawlakiem bez słów (...) przyjęliśmy takie wspólne przesłanie przed wyborami, ale też na najbliższe cztery lata: Polsce na pewno potrzebny jest stabilny rząd i stabilna koalicja na czasy trudne" - stwierdził premier.

Tusk pytany o to, który z ministrów mógłby liczyć na zachowanie dotychczasowej posady w wypadku zwycięstwa Platformy, odrzekł, iż "nie szykuje żadnych szokujących niespodzianek". Pewny zachowania teki ministra może być Jacek Rostowski, obecnie odpowiedzialny za resort finansów. Zdaniem premiera, "Rostowski przez ostatnie cztery lata skutecznie bronił Polskę przed kryzysem", i to on właśnie ma "ochronić Polskę przed nadchodzącą drugą falą kryzysu".

Dziennikarze podczas konferencji dopytywali premiera, kto oprócz ministra finansów mógłby liczyć na tekę szefa któregoś z kluczowych resortów. Tusk odpowiedział, że głos w tej kwestii "mają wyłącznie wyborcy", a on sam jest w "identycznej sytuacji" jak ministrowie jego rządu.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 07.10.2011 15:36

jaśnie majestat kaczy nie został odprowadzony do drzwi lis go olał oburzone mohery pisza protest a u nas ksiądz zbiera podpisy by wyrzucić nergala z tv słowem oj dzieje sie

Komentarz został ukrytyrozwiń
KKKK
 • KKKK
 • 05.10.2011 19:00

Ludzie, co palicie, że takie bajki opowiadacie. Wałęsie zawdzięczamy wymarsz wojsk radzieckich? Co za bzdura. Zacznijcie myśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
 • Ala
 • 05.10.2011 15:02

Do "insynuacji" i "aluzji" dodałabym jeszcze religijny fanatyzm, który nie ma nic wspólnego z wiarą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
szperacz netowy
 • szperacz netowy
 • 05.10.2011 14:04

Oto prawda o kaczorze skopiowana z innego forum: Jarosław to kreatura i podła świnia. Każdemu z nas udowodniłby pedofilię, wprowadził karę śmierci w Polsce a następnie oponentów PiSu mordował niby w majestacie prawa. Nie zapomnijcie jak zgnoił Lecha Wałęsę - człowieka dzięki któremu ruskie wojska wymaszerowały z Polski, jak gnoił Kuronia, Michnika, H. Krzywonos, prof. Geremka, Donalda Tuska, gnoił i gnoi tych którzy dostrzegają jego chamstwo i marność. Zgnoił swych koalicjantów, zapewne stoi tez za śmiercią A. Leppera, p. Tymochowicza usiłował wrobić w pedofilię. Dla kogoś takiego jak Kaczyński, Rydzyk i ich pomagierzy NIE MA MIEJSCA W POLSCE ani w NARODZIE POLSKIM!

Komentarz został ukrytyrozwiń
historyk
 • historyk
 • 05.10.2011 11:29

Czy kacza klaka wie, ze ich odrażający idolek jest wyznawcą narodowego socjalizmu, ideologii, którą wyznawał Hitler i Goebbels? Narodowi socjalisci nie zawahają się dla swej idei podpalić kraju. Charakterystyczna dla nich żądza władzy absolutnej i rewolucji społecznej pod hasłem wyimaginowanego zagrozenia (układ, agenci) zawsze kończy sie jednakowo: ruiną i zagładą państwowosci. Przeżywali to m.in. Niemcy, Włosi, Serbowie, Hiszpanie, teraz nam to grozi. Polacy! Chcecie tego????

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
 • zx
 • 04.10.2011 22:53

- WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...

.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.