Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk: Jeśli znajdą się pieniądze, naprawimy Trasę AK i most Grota-Roweckiego

Odcinek jednej z najruchliwszych dróg w Polsce, którym przejeżdża dziennie ok. 150 tys. aut, zostanie odnowiony. Stolica prosi o pomoc nie tylko rząd, ale i Brukselę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oświadczyła, że remont Trasy AK między ul. Powązkowską a Modlińską wraz z mostem Grota-Roweckiego jest konieczny. Ta część trasy jest niezbędnym ogniwem rozbudowywanej drogi S8, której nowy odcinek z Konotopy do Powązek otwarto tydzień temu. Remont planowany jest na lata 2012-2013. Projekt zostanie zorganizowany dzięki dotacjom rządu, który wczoraj skorygował surowy program ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, dotyczący oszczędności drogowych na lata 2011-2015. Dodatkowe środki mają pochodzić z oszczędności na przetargach kolejowych. Pomoc rządowa jednak nie rozwiąże w pełni problemu. "Jeśli znajdą się dodatkowe pieniądze, naprawimy Trasę AK i most Roweckiego" - powiedział wczoraj premier Tusk.

500 dni przed Mistrzostwami Europy okazuje się, że podczas Euro 2012 obwodnica ekspresowa będzie gotowa tylko w połowie. UEFĘ takie inwestycje nie interesują - oficjele przecież będą się przemieszczali samolotami. Władza z kolei twierdzi, że budowę trzeba na razie odroczyć.
– Z niektórych dróg ekspresowych po prostu trzeba było zrezygnować, m.in. z powodu napiętych harmonogramów i zaniedbań w przygotowaniu inwestycji - tłumaczy decyzję władz dla serwisu życiewarszawy.pl rzecznik GDDKiA Marcin Hadaj.

Czarne chmury zebrały się również nad innymi drogami Warszawy. Specjaliści twierdzą, że na trasy wiodące przez Ursynów i Wesołą oraz obwodnicę Marek i wylotówkę na Gdańsk potrzeba ogółem ok. 15 mld zł. Stolica takich pieniędzy nie posiada.

W tym tygodniu minister Grabarczyk i prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz będą starać się o dodatkowe środki unijne. Los warszawskich dróg zatem ponownie jest w rękach Brukseli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

kaziu
  • kaziu
  • 26.01.2011 21:57

gdy są pieniądze, to każdy głupi potrafi coś tam naprawić. bez gadania. nawet najgłupszy z PiSu. inaczej postępuje rudy wybałuch . ten musi pochwalić się, że to wielki wyczyn. śmierdzące lenie i nieroby tak mają

Komentarz został ukrytyrozwiń
hans
  • hans
  • 26.01.2011 19:11

a co z Wrocławiem i Gerlitz? Ruch autonomi sląska nie będzie zadowolony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.