Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk ma szansę zostać szefem Komisji Europejskiej w 2014 roku?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-09-10 12:31

Poniedziałkowy "Der Spiegel" pisze, że największe szanse na fotel szefa Komisji Europejskiej ma Polak, Donald Tusk.

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaSerwis Onet.pl donosi, cytując "Der Spiegel", że podczas wyborów przewodniczącego KE w 2014 roku, będą walczyć jako faworyci dwaj kandydaci: Niemiec i Polak. Niemiecki kandydat to socjalista Martin Schulz, który obecnie jest przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Kandydaturę naszego premiera mocno popiera kanclerz Niemiec Angela Merkel. Pani kanclerz ceni Tuska za jego europejskość. Chwaliła go za to podczas wręczania
w maju tego roku, nagrody im. Walthera-Rathenaua. We frakcji Europejskich Demokratów (EPL), do których należy CDU - Merkel i PO - Tuska, podobno już od dawna dojrzewa plan, by to nasz premier był kandydatem w wyborach na przewodniczącego Komisji Europejskiej - pisze Spiegel.

Mocną stroną Donalda Tuska jest to, że nie reprezentował on żadnej ze stron podczas kryzysu w strefie euro, a także to, że potrafił wygłosić przekonujące przemówienie podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.

Według "Der Spiegel", Tusk ma szansę na to, aby zarysowujący się podział UE na państwa strefy euro i resztę, został przezwyciężony.

Znajdź nas na Google+




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (43):

Sortuj komentarze:

Helena
  • Helena
  • 16.09.2012 18:37

Bogu dziękuję, że taki człowiek kieruje nami przez te lata kryzysu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bmx
  • bmx
  • 14.09.2012 09:42

Ta pani to chyba agent, dlatego ( sądzi po sobie ) dla niej wszystko kojarzy się z agenturą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bogdan
  • bogdan
  • 14.09.2012 09:20

Do tej pani ( Inka ) nic nie trafia. To prawda, to są dwa różne światy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 13.09.2012 22:34

Donald T... Tak niedługo będziemy mówić o tym najgorszym , skorumpowanym i agenturalnym premierze!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Wol..
  • Anna Wol..
  • 13.09.2012 13:41

Inka Dzisiaj 11:29
Donald T. To agentura ,to afery ,korupcja ,wszelkiej maści patologia!

Kobieto piszesz, a nie czytasz swoich postów. Jak do tej pory nie napisałaś żadnego normalnego postu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 13.09.2012 11:29

Donald T. To agentura ,to afery ,korupcja ,wszelkiej maści patologia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nikodem
  • nikodem
  • 12.09.2012 10:07

żle dla Polski - dobre ! Ha!,ha!,haaa.....!

Komentarz został ukrytyrozwiń
człowiek
  • człowiek
  • 12.09.2012 09:57

Źle dla Polski, dobrze dla Europy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam M.
  • Adam M.
  • 11.09.2012 18:38

Inka Dzisiaj 18:31
Kobieto żyjesz w innym świeć i zostań tam jak najdłużej !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Wol..
  • Anna Wol..
  • 11.09.2012 14:12

Inka Dzisiaj 14:01
Donalda Tuska chwalą tylko idioci i ci co mają w tym interes by go chwalić - np. Niemcy czy Rosjanie!

No, proszę... To jest język przeciwników premiera. Nie mają żadnych argumentów, więc ubliżają...