Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk nie przyjął finansowej części Nagrody Europejskiej

Premier Tusk nie przyjmując pieniędzy, dał fundatorowi nagrody Hansowi Ringier Stiftungowi możliwość przekazania ich na rzecz wybranych przez siebie trzech organizacji charytatywnych z Polski.

Centrum Informacyjne Rządu (CIR) poinformowało o polskich organizacjach charytatywnych, które otrzymają pieniądze.

Nagroda pieniężna w wysokości ok. 168 tys. złotych (przelicznik wg kursu NBP z 6 sierpnia), została rozdysponowana między: Fundację "Dzieci Niczyje", zajmującą się ochroną dzieci przed krzywdzeniem oraz pomocą dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom; Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi, które prowadzi ośrodek szkolno-wychowawczy w podwarszawskich Laskach oraz stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi, jak i dziećmi z rodzin dysfunkcjonalnych.

Nagrodę Europejską przyznano na gali Diner Republicai, która "ma status najważniejszego wydarzenia tego typu organizowanego w Szwajcarii" - podał w sobotę rządowy serwis. Mowę pochwalną wygłosił Jean-Claude Trichet, a wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele europejskiej polityki i gospodarki.

Laureatami Nagrody Europejskiej są między innymi były prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet, sekretarz generalny Światowej Organizacji Handlu Pascal Lamy i premier Luksemburga Jean-Claude Juncker. Mowę pochwalną na cześć 55-letniego Donalda Tuska wygłosił Jean-Claude Trichet.

Prestiżowa nagroda przyznawana jest od 2006 r. przez fundację Hansa Ringiera. Członkowie jury, jak napisano w serwisie ringier.com, uznali Donalda Tuska wielkim europejskim mężem stanu, który wkłada osobiste zaangażowanie w tworzenie Polski silnej i zjednoczonej z Europą. Polska dzięki temu ma odgrywać ważną rolę w przyszłości Unii Europejskiej.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Jurek Malicki
 • Jurek Malicki
 • 08.08.2012 17:55

Rząd tworzy miejsca pracy - to rząd jest od tego by Polakom po studiach, dać możliwość pracy. Po studiach obecnie student ma dwa wyjścia - a nawet trzy .Wyjechać za granicę ,wegetować na zasiłku ;albo się powiesić. Nie każdy ma tatusia Premiera tak jak Michaś Tusk : no nie!???

A nie każdy ma rodzinę w spółkach typu Elewarr!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPISek
 • doPISek
 • 07.08.2012 19:32

@ Mirek K , masz wąskie horyzonty myślenia i przekazu. Ile można pisać to samo ?
Jakoś zwolenników partii jedynie słusznej nie przybywa . Pławcie sie w tych 20% i wylewajcie frustracje nieudaczników po PZPR .Teraz trzeba się uczyć , uczciwie pracować . Nikt za darmo nie daje jak w PRL-u a wam ciągle o to chodzi .Kaczyński też myśli socjalistycznie [ ukryta opcja leninowska].

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 07.08.2012 19:18

Bolszewika goń ,goń goń .... bo to zdrajcy wraz z ludżmi Platformy którzy ich wspierają . To jest cała przyczyna zła w Polsce .Korupcja ,antypolonizm zdrada ,niszczenie gospodarki, bieda to efekt tych obłąkanych ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zbawiony
 • zbawiony
 • 07.08.2012 18:53

Najlepiej nie robic nic a godziwe wynagrodzenie tak.Tylko strajki, pikiety, marsze albo dreptanie w miejscu,pomniki krzyze.Wynagrodzenie musi byc wedlug zaslug o to walczyla Solidarnosc.Wynagrodzenie wedlug potrzeb to puste hasla bolszewikow jako kaz red itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 07.08.2012 16:19

Kowalem swojego losu można i trzeba być samemu ,ale muszą być możliwości do tego stworzone - konkretnie przez rząd. Jeśli nie ma pracy ,to na nic nasze starania - wtedy albo się powiesić, albo wyjechać za granicę . A rząd dalej niech h..... gruchy obija!

Komentarz został ukrytyrozwiń
blou
 • blou
 • 07.08.2012 16:08

@ red , mam godziwe wykształcenie , godziwą pracę , godziwe wynagrodzenie - o co ci chodzi ?
Kowalem swego szczęścia każdy bywa sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 07.08.2012 15:33

Ludzie byli by wdzięczni, gdyby sami mogli zarobić godziwe pieniądze ,a nie liczyć na żebraczą jałmużnę.

Ludzie mają w d.... jałmużnę ,chcą godziwej pracy i godziwych zarobków!

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPISek
 • doPISek
 • 07.08.2012 14:39

Kiedy Kaczyński dał jakieś pieniądze na cele charytatywne dla dzieci ? Słyszał kto ?
Najlepiej by dysponował groszem publicznym jak za swoich rządów krocie szły na Rydzyka . Stąd ta obopólna miłość .Goły Ziobro nie zyskał łask " ojca".
Gest Tuska wzbudza tyle frustracji ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 07.08.2012 14:03

......ok. 300 mld. zadłużenia zagranicznego ..... rodacy przecież nic się nie stało. hihihihi.... Nic???

Następne pokolenia będą bardzo kochać KonDonka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
 • kaz
 • 07.08.2012 13:04

KonDonek jeszcze nic dobrego nie zrobił ,a wprost przeciwnie - poczynił wiele szkód Polsce . Przyjdzie dzień ze za to odpowie .Wyborcy o to się upomną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.