Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk: Nie wiem o co Pawlakowi chodzi

W czwartek 23 lutego br., premier Tusk ma zapytać Waldemara Pawlaka, skąd u niego taki brak zaufania do ZUS-u. Obaj politycy mają też rozmawiać o wydłużeniu wieku emerytalnego. Waldemar Pawlak jest optymistą i wierzy w osiągnięcie kompromisu.

Sonda

Czy wierzysz w "zerwanie" koalicji PO-PSL?

Donald Tusk / Fot. European People's Party/wikimedia/CC-BY-2.0Na dzisiejszej konferencji prasowej, Donald Tusk odniósł się do wypowiedzi wicepremiera Pawlaka, iż nie bardzo wierzy on w państwową emeryturę i woli liczyć na swoje oszczędności oraz dzieci. Premier Tusk stwierdził, że nie może odpowiadać za wszystkie wypowiedzi polityków, szczególnie z PSL.

Tusk stwierdził też, że nie wie skąd u Waldemara Pawlaka taka nieufność do ZUS-u, gdyż wcześniej nigdy o tym nie mówił. Ma o to zapytać na spotkaniu w czwartek 23 lutego, na którym obaj politycy maja dyskutować o podwyższeniu wieku emerytalnego.

Premier Tusk powiedział też, że zawsze dobrze rozumiał się z Waldemarem Pawlakiem, ale tym razem "kompletnie nie wie, o co mu chodzi". Dodał również, że nie można takimi wypowiedziami podważać zaufania do ZUS-u, szczególnie że Pawlak przez długi czas był odpowiedzialny za tą instytucję.

Waldemar Pawlak stwierdził z kolei, że jest przed spotkaniem optymistą i wierzy w osiągnięcie kompromisu w sprawie reformy emerytalnej. Jego zdaniem PSL zawsze szuka porozumienia oraz najlepszych rozwiązań dla koalicji.

Pawlak był też pytany o ewentualną koalicję PO z Palikotem. Odpowiedział, że nie
słyszał jeszcze żadnego polityka Platformy, który głosiłby tak radykalne poglądy.
Jak donosi tvn24.pl, Pawlak dodał jeszcze: "Ponieważ potraficie zmuszać do wyznań w swoich wywiadach, to spróbujcie może przyłapać jakiegoś platformersa na takiej wypowiedzi".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

olivia janas
  • olivia janas
  • 25.02.2012 20:25

Pawlak ma rację...............popieram bo za rządów Tuska nic się nie zmieni tylko może być gorzej sorry już jest szkoda komentować rządy Tuska i Komorowskiego............Tusk wytęż mózg jak go jeszcze masz zrób żeby dla Polski było dobrze a nie dla siebie i swoich kolegów

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brukter
  • Brukter
  • 22.02.2012 22:20

@ad rem .Przeczytaj i nie pisz bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń
40% =10, 42 % ?
  • 40% =10, 42 % ?
  • 22.02.2012 21:53

@ad Rem, nie masz racji a zabierasz głos.Jest tak .Płacimy 40% od zarobków brutto.Natomiast samozatrudniający , płaca 60% od średniej krajowej brutto.
Tu podam przykład:lekarz , adwokat albo menadżer , zatrudniony jako samozatrudniający płaci np . od kwoty , powiedzmy 50 000 złotych albo jeszcze większej ( średnia krajowa brutto jest okolu 4 ,5 tyś złotych) tylko 2 400 złotych TYLE SAMO co ten co ma 6 tysiecy złotych . My od np.15000 złotych (40%) płacimy aż 600 złotych a przy zarobkach 6 000 tysięcy złotych(średnia krajowa ) TYLE SAMO CO TEN CO ZARABIA :15 000, 30 000, 50 000 100 tysięcy złotych .
My z pensja 1500 jesteśmy zrównani w tym haraczu z tym co ma uposażenie 50 000 zł i więcej,np.100 tysiecy zł.
Dla nas to jest to 40% a dla tego z pensją 50 000 jest to ;20,83 % a dla tego z zarybkami 100 000 to jest :10, 42 %
Tak to jest w tej Rzeczpospolitej Polskiej .Przypomina ,że to wprowadził rząd Jarosława Kaczyńskiego z PiS , a ci z PO-PSL dalej nas okradają .

Komentarz został ukrytyrozwiń
nowy
  • nowy
  • 22.02.2012 21:26

Pomigani pisowcy tu piszący do roboty a potem wołać godziwej emerytury. Najprościej wyciągać od państwa ,tylko uczyć się i pracować nie chciało

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 22.02.2012 21:20

@ Brukter , jaką 1/4 zabiera ZUS ? Nie pisz bzdur ! Pan Karol ma rację .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Brukter
  • Brukter
  • 22.02.2012 20:35

@Nadobnik, Jeśli tak to niech ZUS zwróci mi moje składki a ja będę odkładał je sobie na wybrany fundusz.Ale jeśli ludziom zabiera się 1/4 pensji na ZUS a potem każe im się radzić sobie samemu to zwykłe złodziejstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nareszcie Tusk zrobił to czego inni przez lata nie potrafili. Osobiście uważam, że każdy powinien sam odkładać na wybrany fundusz inwestycyjny. To jedyne sprawiedliwe rozwiązanie. Ludziom chorym i inwalidom, państwo mogłoby opłacać minimalne składki. I tak będzie taniej niż Zus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 22.02.2012 19:41

Tusk sprawia wrażenie jakby w ogóle nie wiedział o co chodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jurek Malicki
  • Jurek Malicki
  • 22.02.2012 18:13

Waldek dokona dzieła zniszczenia PO i mogę się założyc ze tak będzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
boby
  • boby
  • 22.02.2012 17:59

...tak,strażak nie ufa zus...,ale tak naprawdę to kto q... ufa!?