Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk o pakiecie antykryzysowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 22:50

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że we wtorek Rada Ministrów przyjmie pakiet antykryzysowy, przewidujący między innymi płatny urlop postojowy. Szef rządu zastrzegł jednak, że wcześniej musi on uzyskać wstępną akceptację partnerów z Komisji Trójstronnej.

Donald Tusk podczas konwencji wyborczej w Rzeszowie zaznaczył, że autorzy projektu uwzględnili wiele postulatów wniesionych przez związkowców i pracodawców - w tym przedstawicieli Huty Stalowa Wola. Szef rządu dodał, że nie może obiecywać - jak się wyraził "złotych gór", ale zaznaczył, że w pakiecie rzetelnie uwzględniono specyfikę trudności, z jakimi boryka się cały przemysł zbrojeniowy.

-Agencja Rozwoju Przemysłu wspólnie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego będą dysponowały zwiększonymi środkami niż początkowo zakładano - podkreślał premier. Jak dodał, chodzi o dodatkowe 60 milionów złotych. Szef rządu powiedział także, że do poniedziałku wieczorem ma uzyskać ostateczne komunikaty z resortów, które mają ten projekt wesprzeć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdzisławie
Jak mniemam wiesz co się kryje za słowem "pakiet rządowy" mi się kojarzy z jednym - straconymi pieniędzmi tym bardziej że nie wiem dokładnie kto i za co ma otrzymać ów środki finansowe. I tu się nasuwa inna kwestia dość istotna-o której mówi rząd - miejsca pracy - może lepiej pompować środki w ludzi z imienia i nazwiska a nie w jakieś programy z których wyniknie jedno - ktoś weźmie kasę i wyjdzie na to że jedno miejsce pracy zamiast kosztować 20.000 zł będzie kosztować 100.000 zł a za 5 lat okaże się że jest kryzys i trzeba będzie zlikwidować to miejsce pracy. Przykład pompowania kasy w stocznie , górnictwo i innego tego typu przedsięwzięcia. Może należy zejść na ziemie i pomóc tym naszym Polakom BEZPOŚREDNIO i wspomóż nasz produkt a nie kolejne obce przedsięwzięcia i uzależniać się coraz bardziej. Rzuć okiem na fundusze europejskie - tam gdzie są wielkie inwestycje są problemy a tam gdzie jest inicjatywa lokalna i indywidualna - brak kasy- patrz rolnicy ile by nie było środków tyle pójdzie - tu nam nie grozi utrata środków i zwrot do UE nie wykorzystanego pakietu środków. Resumując dajmy więcej fizycznie ludziom a oni zrobią tą dobrą robotę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.