Facebook Google+ Twitter

Donald Tusk o zmianach w prokuraturze: Są niezbędne

Premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej podkreślił m.in. to, że próba samobójcza płk. Przybyła nie wpłynie na plany rządu, w których uwzględniono zmiany w prokuraturze, zwłaszcza wojskowej.

Sonda

Co sądzisz o zmianach w prokuraturze?

Premier Donald Tusk / Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje Onet.pl, premier na razie nie rozważa zmian personalnych w prokuraturze, gdyż byłoby to przedwczesne dlatego, iż nie ma problemów ze współpracą między osobami zarządzającymi prokuraturą. - Mam nadzieję, że gdy emocje opadną, to wszyscy zainteresowani wrócą do normalnego trybu pracy - mówił. Premier dodał także, że gdyby jednak między prokuratorem generalnym i naczelnym prokuratorem wojskowym wyniknął spór, trzeba byłoby go rozstrzygnąć. Możliwe byłoby to jedynie poprzez wysłuchanie argumentów obu stron, z zaznaczeniem, że podwładny nie powinien publicznie atakować swojego przełożonego, zwłaszcza w hierarchicznych instytucjach.

Donald Tusk mówił także, że potrzeba gruntownej analizy powodów, przez które płk Przybył targnął się na swoje życie i należy sprawdzić, na ile czyn ten, miał wymiar indywidualny, a na ile miał być krytyką działania instytucji. Tusk powiedział także, że wydarzenie to nie wpłynie na bieżącą pracę śledczych.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

m
 • m
 • 19.01.2012 13:29

Dwie prokuratury były logiczne przy dużej armii a teraz to nie mam sensu to powoduje tylko korupcje bo wojskowi tuszują swoje sprawy i wojsko jest na rozkazie. Czyli ? Jak będzie nie na rękę wojsku to będzie rozkaz i taki prokurator zrobi tak jak mu będzie kazał przełożony i to jest cały cyrk w tym.
a pro po ten prokurator za miast sobie w wargę strzelać to by ............... .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Antoni Niemacieriewicz
 • Antoni Niemacieriewicz
 • 12.01.2012 11:27

W prokuraturze są dwa obozy: jeden-przeważający-twrza go prokuratorzy postziobryści, do tego obozu należy faktycznie Seremet ze swoimi zastępcami oraz drugi obóz-znacznie mniejszy-to grupa prokuratorów-fachowców, nie zaangażowanych politycznie.
W Prokuraturze Wojskowej główny trzon tworzyli prokuratorzy apolityczni, stąd działania Ziobry zmierzające do spacyfikowania NPW (patrz obsadzanie stanowisk ludźmi typu Pasionek).
Przez 4 lata swoich rządów PO nie zrobiła nic by doprowadzić do normalności.
Konflikt musiał więc kiedyś wybuchnąć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian Zawadzki
 • marian Zawadzki
 • 11.01.2012 23:56

Ale wrocil opalony,odpomadowany lub pofarbowany,no Wprost jak Andriusza,pewnie chociaz tym chce zachwycic w Danii

Komentarz został ukrytyrozwiń
cuda
 • cuda
 • 11.01.2012 22:39

Wszyscy urzednicy musza wznosic achy i ochy nad wspanialoscia cos jak:TUSKLANDIO OJCZYZNO MOJA! Zostanie posluzny Seremet i przed swietami zacznie walke ze sprzedawcami karpi.Belka swobodnie oczysci rezerwy NBP,sprzedadza lasy panstwowe,a Michnik bedzie decydowal kiedy polak bedzie mogl wywiesic flage.Za wolnosc ginely pokolenia a teraz oddajemy ja bez walki-efekt totalnej bezinformacji

Komentarz został ukrytyrozwiń
HeLa
 • HeLa
 • 11.01.2012 21:29

no więc jak to jest z prokuraturą ? jest niezależna czy właśnie b.zależna ? Co Donaldu Tusku do decyzji kadrowych prokuratury,ewentualnie Brunio ale też nic pewnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
CNN
 • CNN
 • 11.01.2012 20:27

A TUSK ZNOWU UDAJE -PUTINA -CZY TEN CZLOWIEK PRZESTANIE BYC W KONCU PREMIEREM -POLACY DO BIEDY NAS W PEDZA

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
 • polak
 • 11.01.2012 20:16

Uważam, że prawnicy wojskowi powinni być wyłącznie cywilami. Oni nie mają nic wspólnego z wojskiem. Zastanawiam się ilu z nich uwikłanych jest w nepotyzm i "kolesiostwo". Ponadto warto sprawdzić skalę nepotyzmu w siłach zbrojnych, a w szczególności w korpusie oficerów. Trudnym może być udowodnienie faktu przyjmowania do WSO ludzi zwanych "plecakami", gdyż wyniki egzaminów mogły być sfałszowane. To, co się od lat wyprawia w tym miejscu, nie ma nic wspólnego z Bogiem, Honorem i Ojczyzną. To prywatny folwark. Uważam, że ludziom, którzy dostali się do WSO powinno się odebrać tak zdobyte stopnie wojskowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zmiany w prokuraturze potrzebne są natychmiast a Tusk poczekamy, zobaczymy jakiś flegmatyczny po urlopie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.